امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17726
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۹
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌رغم تحریم‌های غرب علیه ایران، واردات نفت ژاپن از کشورمان، از یک سال پیش در ماه مه به دو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌رغم تحریم‌های غرب علیه ایران، واردات نفت ژاپن از کشورمان، از یک سال پیش در ماه مه به دو برابر افزایش یافته است. 

وزارت دارایی ژاپن در تازه‌ترین گزارشی که امروز، پنجشنبه، منتشر کرد اعلام کرده ژاپن در ماه مه روزانه حدود 221 هزار و 535 بشکه نفت از ایران خریداری کرده است؛ این رقم در ماه مه سال 2012، تنها 99 هزار و 336 بشکه بوده است.

بنا به گزارش وزارت دارایی ژاپن، خرید نفت ژاپن از ایران در ماه آوریل سال جاری حدود 111 هزار و 218 بشکه بود.

آمریکا در ماه مارس، برای یک دوره شش ماهه دیگر ژاپن را از تحریم‌های معاملات بانکی با ایران معاف کرد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، داده‌های وزارت دارایی ژاپن بر اساس تعداد محموله‌های کشتی است که از گمرک ژاپن عبور کرده‌اند. وزارت دارایی ژاپن قرار است فردا آمارهای جداگانه‌ای منتشر کند که با ارائه پرسشنامه به خریداران نفتی تهیه شده است.

گزارش‌های دیگری نیز در ماه جاری نشان داده‌اند صادرات نفت ایران افزایش یافته است.

آژانس بین‌المللی انرژی، نهادی که به کشورهای وارد کننده نفت خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد، روز 22 خرداد ماه در گزارشی اعلام کرد که صادرات نفت ایران در ماه مه نسبت به آوریل حدود 66 درصد افزایش داشته است.

آژانس علت این امر را افزایش دو برابری صادرات نفت ایران به چین عنوان کرده است. خرید نفت چین از ایران طی ماه گذشته نسبت به ماه قبل، از 370 هزار بشکه به 715 هزار بشکه در روز افزایش یافته بود.

بخش دیگری از علت افزایش صادرات نفت ایران در ماه مه، به افزایش 80 درصدی واردات نفت هند از ایران در این ماه نسبت به ماه آوریل مربوط می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها