امروز : سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17728
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۹
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت امور خارجه روسیه امروز پنج شنبه با انتشار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت امور خارجه روسیه امروز پنج شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو بشدت نگران تصمیم مقامات تل آویو برای فعال سازی طرح ساخت 69 واحد مسکونی برای یهودیان در بیت المقدس شرقی شده‌اند.

در این بیانیه یادآوری شده است: ساخت و ساز در مناطق اشغال شده متعلق به فلسطینیان بر اساس ضوابط حقوق بین‌الملل ممنوع بوده و باید فورا متوقف شود. چنین نوع اقدامات یکجانبه‌ای به هیچ وجه سازنده نبوده و کمکی به ایجاد جو مناسب برای تحقق روند سیاسی حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل نخواهد شد.

مقامات دیپلماتیک روسیه تاکید کردند که همه مسائل مربوط به حل و فصل نهایی وضعیت سرزمین متعلق به فلسطینیان، از جمله آینده بیت المقدس و مسئله شهرک سازی برای یهودیان، مسائلی هستند که باید در جریان مذاکرات مقامات فلسطین و اسرائیل حل و فصل شوند.

وزارت خارجه روسیه همچنین یادآور شده است که طرح‌های ساخت و ساز شهرک‌های مسکونی برای یهودیان نه تنها فضای روابط فلسطین و اسرائیل را تیره کرده، بلکه تاثیر منفی بر تلاش‌های جامعه بین‌الملل، از جمله روسیه برای از سرگیری روند مذاکرت صلح در خاورمیانه بر اساس حقوق و ضوابط بین‌المللی خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار