امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17733
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۹
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آمارهای رسمی نشان می‌دهند ایرلند که از جمله کشورهای حوزه یورو و دریافت کننده بسته نجات اقتصادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آمارهای رسمی نشان می‌دهند ایرلند که از جمله کشورهای حوزه یورو و دریافت کننده بسته نجات اقتصادی بوده برای اولین بار بعد از سال 2009 مجدداً به دوران رکود بازگشته است.

این خبر را خبرگزاری فرانسه بر اساس داده‌های آماری منتشر شده توسط اداره مرکزی آمار ایرلند اعلام کرده است.

آمارهای این اداره نشان می‌دهند بازده اقتصادی ایرلند در سه ماهه سوم سال 2012 با کاهش 1 درصدی و در سه ماهه چهارم همین سال با کاهش 0.2 درصدی مواجه بوده است.

طبق داده‌های اداره مرکزی آمار، انقباض اقتصادی نیمه دوم سال گذشته ایرلند مشمول تعاریف فنی رکود اقتصادی می‌شود.

علاوه بر این، انقباض اقتصاد ایرلند، همچنان ادامه دارد.

تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با بازده اقتصادی در سه ماه قبل‌تر از آن 0.6 درصد کاهش داشته است.

در سه ماهه اول سال هم مصرف شخصی مردم ایرلند 0.3 درصد کاهش داشت که بیشترین افت از چهار سال پیش بوده است.

مخارج سرمایه‌ای ایرلند نیز با افت 7.4 درصدی مواجه شد در حالی که صادرات خالص این کشور در همین دوره سه ماهه به میزان 1.021 میلیارد یورو کاهش داشت.

ایرلند در اواخر سال 2010 میلادی با دریافت بسته نجات اقتصادی 85 میلیارد یورویی از صندوق بین‌المللی پول و اتحادیه اروپا از افتادن در ورطه رکود اقتصادی نجات یافته بود.

ایرلند که زمانی به خاطر رشد اقتصادی دو رقمی‌اش از اواسط دهه 1990 به «ببر سلتی» اقتصاد معروف شده بود در سال‌های اخیر شاهد انقباض بازده اقتصادی، افزایش بدهی‌های دولت، کاهش بازار املاک، بحران بانکی جهانی و افزایش بیکاری روبرو بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار