امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17737
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۹
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای منامه، یوسف ربیع رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در جریان سخنرانی خود در این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای منامه، یوسف ربیع رئیس انجمن حقوق بشر بحرین در جریان سخنرانی خود در این تجمع اظهار داشت: مسئولان بحرینی شیوه شکنجه را عمدی با هدف آسیب رساندن به مخالفان و منادیان دموکراسی و تغییرات سیاسی بکار می‌برند در حالی که شکنجه در سطح ملی و بین‌المللی جرم محسوب می‌شود.

وی در جریان این تجمع که مقابل دفتر سازمان ملل در بیروت به مناسب روز جهانی مبارزه با شکنجه برگزار شد، افزود: جامعه بین‌المللی به این مناسبت باید موضع تندی در قبال شکنجه گران گرفته و تدابیر مشخص و موثر و لازم را برای متوقف کردن این روشن هدفمند در بحرین اتخاذ کند و سازمان ملل باید صدای قربانیان شکنجه باشد.

ربیع فاش کرد که مسئولان بحرینی از زمان ظهور جنبش مطالباتی مردم در بحرین در دهه هفتاد، بیش از 20 مخالف را در زندان‌ها با شکنجه تا سرحد مرگ به شهادت رسانده‌اند و دیوارهای زندان‌ها و مراکز بازداشت داستان‌های هولناکی را حکایت می‌کنند.

وی تاکید کرد: بحرین نیاز ضروری به اجرای عدالت انتقالی دارد که می‌تواند سیاست شکنجه را به حاشیه براند و عاملان آن را توقیف و در دادگاه‌های داخل یا بین‌المللی مورد بازخواست قانونی قرار دهد.

مردم بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی انقلاب مردمی و مسالمت آمیز خود را برای دستیابی به دموکراسی، عدالت و اصلاحات سیاسی آغاز کردند که با موج سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی رژیم سعودی روبرو شد.

در جریان این سرکوبگری تاکنون صدها نفر شهید، بازداشت یا شکنجه شده‌اند و احکام سنگین زندان برای فعالان و مخالفان صادر شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها