امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17749
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: 82
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ابراز خرسندی نسبت به خروج عراق از فصل هفتم منشور سازمان ملل، این رویداد مهم را به ملت و دولت عراق تبریک گفت.

وی با اشاره به آثار مثبت این رویداد بر وضعیت سیاسی عراق و پیامدهای منطقه‌ای آن، فرآیند یاد شده را نشانه عملکرد مسئولان دولت عراق نسبت به قضایای باقیمانده از زمان رژیم سابق در ارتباط با همسایگان ارزیابی کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان عنوان کرد: عراق جدید توانست به جامعه جهانی و همسایگانش اثبات کند که دیگر تهدیدی علیه صلح و امنیت جهانی نیست.

لازم به ذکر است اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل توافق کردند عراق از شمول فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج شود.

بند هفت منشور سازمان ملل به شورای امنیت اجازه می‌دهد علیه کشورهایی که از این شورا تبعیت نمی‌کنند اقدامات مختلفی به کار بگیرند، از تحریم گرفته تا دخالت نظامی.

از سال 1990 میلادی که عراق با حمله نظامی به کویت، این کشور را اشغال کرد، تحت بند 7 منشور سازمان ملل قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها