امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17769
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 231
مصطفی کیشانی فراهانی امروز در حاشیه نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: در سوابق زندانیان باسابقه در این ...

مصطفی کیشانی فراهانی امروز در حاشیه نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: در سوابق زندانیان باسابقه در این شهرستان زندانیانی هستند که چندین مرتبه مرتکب جرم و زندانی شده‌اند و باز هم ادامه داده‌اند.

وی قرار داشتن شهرستان در مسیر ترانزیت مواد مخدر را یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش زندانیان در این زمینه و تکرار جرم در این شهرستان اعلام کرد.

رئیس ندامتگاه کاشان خاطرنشان کرد: 45 درصد از زندانیان بومی و غیربومی شهرستان در رابطه با مواد مخدر زندانی هستند که این افراد به جرم مصرف‌ به صورت قرص، خرید و فروش مواد و یا قاچاقچی عمده مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

کیشانی فراهانی با اشاره به بخشنامه قوه قضائیه مبنی بر عدم پذیرش زندانیان معتاد به مواد مخدر گفت: افراد باسابقه راهی زندان می‌شوند و معتادان به مواد مخدر به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی می‌شوند.

به گفته وی، تمامی زندانیان از همان ابتدای ورود به زندان استریل و بعد از پذیرش معاینه و برای آنان پرونده پزشکی تشکیل می‌شود و در صورت تشخیص پزشک معالج زیرپوشش درمان قرار می‌گیرند و معتادان به مواد مخدر نیز با تشخیص پزشک معالج متادون درمانی می‌شوند.

رئیس ندامتگاه شهرستان کاشان با اشاره به کاهش سن اعتیاد به مواد مخدر تصریح کرد: میانگین سن زندانیان معتاد به مواد مخدر در زندان کاشان 32 سال است.

وی، عدم توجه والدین به فرزندان به دلیل مشغله کاری را یکی از مهم‌ترین عوامل گرایش جوانان به مواد مخدر دانست و عنوان کرد: والدین باید ضمن نظارت بر نوجوانان و جوانان خود سعی کنند با فرزندان خود رفیق باشند و زمان بیشتری را برای همصحبت شدن با آنان در نظر بگیرند تا فرزندانشان کمبودهای خود را در خارج خانه و با دوستان ناباب برطرف نکنند. 

کیشانی فراهانی در ادامه از اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزش حرفه و فن برای زندانیان خبر داد و گفت: کلاس‌های احکام، عقیدتی سیاسی با حضور روحانیون و همچنین کلاس‌های آموزشی صنایع دستی، قالیبافی، گره‌زنی، کار با چوب، معرق، منبت برای آنها برگزار می‌شود.

به گفته وی در پایان دوره‌های آموزشی به زندانیان شرکت‌ کننده در کلاس‌ها گواهینامه پایان دوره فنی و حرفه‌ای توسط فنی و حرفه‌ای بدون اینکه نامی از زندان در آن قید شده باشد ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: امکان استفاده از گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای صادر شده در همه جا وجود دارد و برای پشتیبانی از زندانیانی که موفق به دریافت گواهینامه فنی حرفه‌ای شده‌اند بعد از خروج از زندان به مرکز مراقبت برای دریافت تسهیلات کم‌بهره بانکی معرفی می‌شوند تا زمینه اشتغال آنها فراهم شود.
انتهای پیام/2406/ح30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها