امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17776
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی، مجتبی رضوانی اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی، مجتبی رضوانی اظهار داشت: گشت‌زنی از محوطه‌های تاریخی و باستانی استان در قالب گروه‌های مراقبت سیار و ماموران یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی در 23 پایگاه و ایستگاه‌های حفاظتی انجام شده است و مجموعا پنج نفر در قالب سه باند که قصد تعدی به آثار تاریخی استان مرکزی را داشتند دستگیر و به مراجع قضایی و انتظامی تحویل شدند.

وی تصریح کرد: در جریان این دستگیری‌ها تعدادی سکه‌های دوره قاجار، دو قطعه سنگ حکاکی شده از نقش انسان و یک قطعه سنگ قیر و چند شی کشف و ضبط شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی حفاظت بهینه از دو هزار اثر تاریخی استان را نیازمند نگاه تخصصی و حرفه‌ای و نیروی انسانی کافی در بخش حفاظتی یگان دانست و خاطر نشان کرد: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی این اداره کل دوره‌های آموزشی تخصصی یگان حفاظت را گذرانده و در خصوص مباحث تخصصی آموزشی در این دوره‌ها شامل روند ضوابط قضایی، تشکیل پرونده‌های قضایی، مبارزه با جرایم خاص در حوزه میراث فرهنگی، حراست از ابنیه و محوطه‌های تاریخی، چگونگی به کارگیری سلاح، آشنایی با قوانین حقوقی و انتظامی و حفاظت الکترونیکی انجام گرفته است.

وی هدف از این دوره‌ها را ارتقاء دانش و مهارت‌های فنی حفاظتی و بسترسازی برای تقویت یگان حفاظت میراث فرهنگی استان عنوان کرد.

رضوانی حفاظت محسوس و تامین امنیت محوطه‌های تاریخی که در مرحله کاوش باستان ‌شناسی است و حفاظت از غار نخجیر به عنوان یک اثر ملی طبیعی را از دیگر فعالیت‌های یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی استان مرکزی عنوان کرد.
انتهای پیام/87001/ش/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها