امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17778
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدعلی محمدی‌مقدم عصر امروز در جلسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدعلی محمدی‌مقدم عصر امروز در جلسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: امسال کلاس‌های آموزش خانواده بر اساس نیاز والدین دانش‌آموزان به صورت تخصصی در مدارس استان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه آگاهی و اطلاعات مناسب والدین یکی از بهترین، آسان‌ترین و در عین حال کم هزینه‌ترین راه‌های مقابله با پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید با دقت نظر بیشتر عمل کرد.

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: در همین راستا انجمن اولیا و مربیان در سطح استان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده با محوریت سبک‌های زندگی، مهارت‌های فرزند‌پروری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کرده است.

محمدی مقدم از حضور 13 هزار و 398 نفر اولیای دانش‌آموزان در این کلاس‌ها خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد 10 هزار و 58 اولیای زن و 3 هزار و 340 اولیای مرد بوده‌اند.

این مسئول بیان داشت: در این کلاس‌ها مدرسان آموزش خانواده مهارت‌های لازم در بحث پیشگیری را ارائه کرده‌اند تا خانواده‌ها بیشتر مراقب فرزندان و نسل آینده باشند.

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان اردبیل توزیع بیش از 5 هزار جلد جزوه آموزشی و برگزاری 185 جلسه سخنرانی متناسب با این آموزش‌ها در بین خانواده‌ها را از دیگر اقدامات انجمن اولیا و مربیان استان در سال تحصیلی جاری برشمرد.

محمدی مقدم افزود: امروزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه ناهنجاری‌های رفتاری، بد‌اخلاقی‌ها، گرایش به مواد مخدر، سوء مصرف مواد دخانی و ... زمینه نگرانی را در بین خانواده‌ها به وجود آورده که اگر مراقبت از این آسیب‌ها نشود به یقین دچار یک آسیب جدی خواهیم شد.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: خانواده‌ها باید به گونه‌ای تلاش کنند تا کمترین آسیب به حوزه رفتاری و حرکت‌های عقلانی دانش‌آموزان و نسل آینده وارد شود.
انتهای پیام/62004/ی30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها