امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17779
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر ذوالقدر ظهر امروز در جلسه شورای اداری و قضائی استان کرمان به مناسبت هفته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر ذوالقدر ظهر امروز در جلسه شورای اداری و قضائی استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه با گرامیداشت یاد شهید آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یاران امام و انقلاب اظهار داشت: مشارکت بالای ملت ایران در انتخابات موجب شده تا کشور ما رکورددار مشارکت در عرصه‌های سیاسی در دنیا باشد.

وی بیان داشت: با وجود همه توطئه‌ها و فتنه‌ها ما هیچ مشکل و حادثه‌ای در جریان برگزاری انتخابات نداشتیم و بدون کمترین تنش‌، حماسه‌ای ماندگار د‌ر تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی ایران رقم خورد.

ذوالقدر عنوان کرد: مردم به درستی مصداقی را انتخاب کردند که مطالبه مردم در شعارها‌ بود، پرهیز از افراط و تفریط که طی سال‌های گذشته بسیار از آن رنج بردیم.

وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا دولت جدید موفق شود و‌ شعارهای بلند خود را عملی و محقق کند و حماسه اقتصادی ایجاد شود.

ذوالقدر مسئله مهم امروز را معضل اقتصادی دانست و تصریح کرد: باید با کاری جهادی و حماسی این مسئله را رفع کرد، زیرا با رفتارهای عادی معضلات کشور حل نمی‌شود.

وی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و اهمیت و حساسیت امر قضا در کشور اظهار داشت: قوه قضائیه در قانون اساسی ماموریت‌های بسیار حساسی بر عهده دارد، رسیدگی به دادخواهی‌ها و حل و فصل دعاوی یکی از این وظایف است که حساسیت بالایی دارد.

ذوالقدر عنوان کرد: کشف جرم و اجرای حدود الهی به ویژه در مورد مجرمان و رفع خصومت‌ها و درگیری‌ها، نظارت بر حسن اجرای قوانین دستگاه‌های اجرایی، احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع، پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان از دیگر وظایف اصلی قوه قضائیه است.

معاون راهبردی قوه قضائیه با بیان اینکه این کارها دستگاه قضا را حساس‌ترین، جدی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه کشور قرار داده است، گفت: در کشور ما مردم سالاری دینی حاکم است و مبنای مشروعیت نظام، اجرای عدل و حق است.  

وی اصلاح و رفع مشکلات کشور را منوط به اصلاح دستگاه قضا دانست و افزود: قوه قضائیه ایران مورد قبول مردم است و این امر را در حضور مردم برای رسیدگی به دعاوی می‌توان مشاهده کرد.

ذوالقدر با بیان اینکه امکانات قوه قضائیه محدود است، ابراز داشت: طی سال 89 حدود 11 میلیون و 500 هزار پرونده در قوه قضائیه رسیدگی شد و این آمار در سال گذشته به 13 میلیون و 700 هزار پرونده رسید.

وی گفت: پرونده‌های ورودی دستگاه قضائی سالانه حدود 5 میلیون است، اما 13.7 میلیون کار روی این پرونده‌ها انجام شده است.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: سازمان زندان‌های کشور 230 هزار جمعیت کیفری ثابت دارد و سالانه 600 هزار نفر وارد زندان‌ها می‌شوند که 30 درصد آنها تکرار جرم دارند.

معاون قوه قضائیه ابراز داشت: ما برای 85 هزار زندانی با حداقل استانداردهای خودمان امکانات داریم، اما 230 هزار نفر جمعیت را نگهداری می‌کنیم.

ذوالقدر عنوان کرد: پزشکی قانونی طی سال گذشته 2 میلیون و 400 هزار خدمت ارائه کرده است.

وی بر پیشگیری از وقوع جرم نیز تاکید کرد و گفت: این وظیفه بر عهده ما است، اما ما به تنهایی نمی‌توانیم، قوه قضائیه تنها می‌تواند مدیریت داشته باشد، اجرای آن توسط دولتی‌ و مردم ممکن می‌شود.
انتهای پیام/80017/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها