امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17781
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر ذوالقدر ظهر امروز در همایش تشکلات قضایی و نهادهای مرتبط قوه قضائیه در استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر ذوالقدر ظهر امروز در همایش تشکلات قضایی و نهادهای مرتبط قوه قضائیه در استان کرمان با بیان اینکه بدون در اختیار گرفتن دولت و حکومت اسلامی احکام اسلامی قابل اجرا نیست، اظهار داشت: هر بخش نظام اسلامی باید تلاش کند، نظام الگو را در بخش خود ایجاد کند و این نظام الگو می‌تواند، الهام‌بخش جامعه بشری باشد، همان‌طور که در بیداری اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی جهان اسلام قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اگر ما بخواهیم تمام آرزوهای خود را در زمینه مسئله قضا در کشور اسلامی ایران در یک جمله خلاصه کنیم، حاصل آن ارتقای قوه قضائیه است و باید خود را دائما ارتقا دهد، بیان داشت: نخستین کار برای ارتقای کارآمدی در قوه قضائیه بحث برنامه محوری در این قوه است و قوه قضائیه با این گستردگی، پیچیدگی، ماموریت و مسئولیت  نمی‌تواند، بدون برنامه منسجم مدیریت شود. 

ذوالقدر تصریح کرد:  سال گذشته برنامه پنج ساله، سوم قوه قضائیه با کار عمیق و کارشناسی دقیق  در پنج فصل اساسی قوه قضائیه، 19 راهبرد کلان و 80 هدف ذیل هر راهبرد و ذیل این اهداف 530  برنامه اجرایی ابلاغ شد و این به عنوان سند بالادستی اداره مبتنی بر برنامه قوه قضائیه است.

معاون راهبردی قوه قضائیه بیان داشت: در آینده نزدیک کارگاه آموزش برنامه‌ریزی و مدیریت راهبردی را در استان‌ها برگزار می‌کنیم تا مدیران در استان‌ها با آخرین فنون مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه دومین کار برای ارتقای قوه قضائیه، باز مهندسی ساختار سازمان است، گفت: قوه قضائیه خط مقدم مبارزه با کج‌روی، فساد و جرم است و خودش در ابتدا باید مصون شود و در گذشته نهادی در جلوگیری از جرم و فساد در این قوه وجود نداشته است.

ذوالقدر افزود: یکی دیگر از کارها ایجاد مرکز پژوهش است که باید قوه قضائیه مبتنی بر تاملات علمی و پژوهش‌های دقیق حرکت و از آخرین دستاوردها و تجربیات بشر استفاده کند.

وی یکی دیگر از کارها برای ارتقای قوه قضائیه را ایجاد رسانه در این قوه دانست و گفت: قوه قضائیه با توجه به اینکه کار زیادی در جامعه انجام می‌دهد، زبان گویایی نسبت به خودش ندارد و فعالیت‌های آن به جامعه اطلاع داده نمی‌شود.

ذوالقدر بیان کرد: سال گذشته 13 میلیون و 700 هزار پرونده در قوه قضائیه رسیدگی شده و سازمان پزشکی قانونی 2 میلیون و 400 هزار خدمت انجام و 36 میلیون کار ثبتی انجام شده است که جامعه از آن اطلاع چندانی ندارد.    

وی عنوان کرد: در آینده نزدیک شبکه تلویزیونی، خبرگزاری و روزنامه به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم توسط قوه قضائیه افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/80018/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها