امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17788
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 121
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، عبدالرسول شکیبافر مدیرکل مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی عشایر ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، عبدالرسول شکیبافر مدیرکل مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی عشایر سراسر کشور همزمان با چهارمین اردوی سراسری دانش آموزان منتخب عشایر با 21 غرفه از 21 استان عشایری کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: صنایع دستی عشایر، دست ساخته های دانش آموزان و آثار دیدنی عشایر در قالب تصویر و مجسمه در سیاه چادرهای عشایری در معرض بازدید قرار می گیرد.

شکیبافر افزود: فرهنگیان، دانش آموزان و مسئولان ادارات نیشابور می توانند با حضور در این اردوگاه، از نمایشگاه دیدن کنند.

وی در خصوص سایر برنامه های اجرایی این اردوهای سراسری گفت: مرحله کشوری جشنواره غذاهای بومی و محلی عشایر با حضور 21 تیم 5 نفره از دانش آموزان دختر برگزار می شود.

مدیرکل مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در این جشنواره دانش آموزان عشایری با پوشیدن لباس های محلی ایل خود و حضور در غرفه، غذاها و خوراکی های منطقه خود را معرفی می کنند و در پایان این جشنواره با ارزیابی داوران، از 3 تیم دانش آموزی برتر تقدیر خواهد شد.

وی از برگزاری مرحله نهایی جشنواره بازی های بومی و محلی مناطق عشایر خبر داد و گفت: این جشنواره برای دانش آموزان دختر و پسر دوره های تحصیلی راهنمایی و متوسطه عشایر برگزار می شود که در پایان به تیم های برتر، جوایز و مدال اهدا خواهد شد.

به گزارش فارس، چهاردهمین اردوی سراسری دانش آموزان منتخب عشایر سراسر کشور با حضور 1300 دانش آموز  به تفکیک  جنسیت از 5 لغایت 15 تیرماه در اردوگاه شهید رجایی نیشابور برگزار می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها