امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17797
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسین آیتی اظهار داشت: متن قانونی تبصره "د" ماده 20 می‌گوید که به منظور افزایش کارآیی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسین آیتی اظهار داشت: متن قانونی تبصره "د" ماده 20 می‌گوید که به منظور افزایش کارآیی مأموریتهای اصلی دانشگاهها در امور آموزش، پژوهش و فناوری در هرسال حداقل 20درصد از امور خدمات رفاهی دانشجویان از نظر ساختاری از بدنه دانشگاهها جدا و به بخش غیر دولتی واگذار شود که موضوع خوابگاهها شامل این ماده قانونی نمی‌شود.

وی افزود: ردیف‌های مربوط به ساخت و تکمیل پروژه‌های خوابگاهی پس از تصویب قانون برنامه پنجم نیز تخصیص اعتبار داشته و برخی از دانشگاهها نسبت به اخذ مجوز 215 اقدام کرده همچنین تعداد زیادی ساخت پروژه‌های خوابگاهی در سفرهای دور دوم و سوم سفرهای استانی هیئت دولت مصوب شده‌اند.

آیتی گفت: وزیر بهداشت در بخشنامه‌ای به روسای دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور ضمن اعلام موارد مذکور، تاکید کرده که خوابگاههای دانشجویی از اولویت‌های اصلی برنامه‌های این وزارتخانه است و علاوه بر لزوم توجه ویژه در خصوص پیگیری امور مربوط به خوابگاههای دانشجویی توسط دانشگاهها، هر گونه تغییر کاربری یا فروش خوابگاههای دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور بدون جایگزینی ظرفیت معادل مجاز نیست.

آیتی تصریح کرد:از دانشگاهها انتظار می‌رود با توجه به این ابلاغیه برای پیگیری ساخت و خرید خوابگاههای دانشجویی اقدام شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار