امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17798
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با حضور رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و برخی از معاونان و مدیران این مرکز و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با حضور رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و برخی از معاونان و مدیران این مرکز و نمایندگانی از مجلس و چندین دستگاه دولتی کلیات اجرایی سازی برنامه توسعه پنج ساله کشور در حوزه زنان و خانواده یا همان ماده 230 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در آغاز این نشست مریم مجتهدزاده ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، این حضور را زمینه ساز عملیاتی ساختن یکی از مهمترین مواد قانونی برشمرده و از همه حاضران خواست با تمام توان در این راه همکاری لازم را داشته باشند.

مرضیه طالب، مشاور برنامه ریزی، آمار و فناوری اطلاعات مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز به تبیین نحوه اجرایی سازی ماده 230 پرداخت.

طالب ضمن با اهمیت برشمردن ماده 230 و اقدامات کارشناسانه متعددی که طی جلسات مشورتی و با حضور افراد و شخصیت‌های خبره و با صلاحیت در حوزه زنان و خانواده صورت پذیرفته است،گفت: مرکز امور زنان و خانواده متولی تدوین، راهبری و هدایت این ماده واحده و سندهای چهارده‌گانه آن است و دستگاه‌ها اجرا سازی آن را به شکل فراگیر بر عهده خواهند داشت.

وی با اشاره به تصویب اختصاص یک درصد بودجه همه دستگاه‌ها ( به جز فصل 1و6) به حوزه زنان و خانواده از مشاوران این حوزه خواست با تنظیم کمیته‌های تخصصی مرتبط و ارائه راهکارهای عملیاتی و هدایت این بودجه به تحقق اهداف ماده 230 یاری رسانند.

طالب با بیان اینکه از میان دستگاه‌ها نمایندگان 5 وزارتخانه کشور، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این نشست دعوت شده اند؛ دلیل این اولویت را حجم بالای ارتباطی این دستگاه‌ها با زنان و خانواده دانست و ابراز امیدواری کرد با شروع فرآیند اجرایی و به شکل تدریجی و با توجه به تجربه‌ها و دستاورهای حاصل شده، موضوع کار به همه دستگاه‌ها در سطح کلان کشوری تسری خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه بخش پایش و ارزیابی یکی از مهم‌ترین بخشهای این فرآیند است؛ گفت: شاخص‌های عملکردی در بازه زمانی مشخص آمارها با کمک مرکز رصد خانواده که اخیرا در مرکز امور زنان و خانواده آغاز به کارکرده است؛ مورد سنجش قرار خواهد گرفت و با توجه به وضعیت موجود و اهداف در نظر گرفته شده می‌توان در صدد تحقق برنامه‌ها و سپس با تکنیک‌هایی تحقق راهبرد را ارزیابی کرد.

در این فرآیند و با اعزام کارشناسان آموزش دیده، فرم‌ها تکمیل و در نظام اطلاعاتی مدیریتی وارد شده و بعد گزارش‌گیری انجام و در نهایت گزارشات کلی تهیه خواهد شد.

سپس کارشناسان برای تدوین و تصویب ماده 230 از سوی مرکز امور زنان صورت گرفته؛ ارتقای آن به معاونت را گام مثبت و مؤثری در جهت تسهیل امور در حوزه زنان و خانواده برشمرده و در ادامه به طرح دیدگاه‌ها و سؤالاتی در مورد مطالب پرداختند و اعلام داشتند همسو با مرکز امور زنان و خانواده به‌عنوان متولی اجرای این امر و فراکسیون زنان مجلس و دیگر نمایندگان، اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان و دیگر مسئولان برای تحقق مطلوب اهداف این ماده و اسناد آن از تمام ظرفیت و امکانات موجودشان کمک گرفته و با برپایی جلسات متناوب در همه دستگاهها این موضوع را دنبال می کنند.

طالب در پایان خواستار تشکیل کارگروه‌ها در اسرع وقت شد و ابراز امیدواری کرد در جلسات آتی که به پیشنهاد حاضران به طور متناوب در همه دستگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد، کارها دنبال شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها