امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17802
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 89
«نادر عبد الامام»، فعال سیاسی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در منامه، کناره‌گیری «شیخ حمد بن خلیفه آل ...

«نادر عبد الامام»، فعال سیاسی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در منامه، کناره‌گیری «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر از قدرت و انتقال آن به «شیخ تمیم» را باید اقدامی سوال برانگیز برشمرد و بدون تردید این اقدام دیگر حکام منطقه از جمله سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را در تنگنا و فشار قرار خواهد داد.

عبد الامام درباره تغییر و تحولات جاری در قطر گفت که اقدام امیر قطر به انتقال قدرت به پسرش را نمی‌توان اقدامی دمکراتیک خواند، بلکه این امر موجب تحت فشار و تنگنا قرار دادن دیگر حکام منطقه عربی منطقه خلیج فارس خواهد شد.

وی درباره اجرای این طرح قطری در دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و به ویژه کشوری همچون بحرین گفت: به نظر من چنین اقدامی در دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و به ویژه بحرین که هم اکنون بیش از دو سال است، گرد باد تغییر و اصلاحات در آن وزیدن گرفته و با وجودی‌که مردم مشتاق تغییر و تحولات هستند، اما حکومت در برابر آنها ایستادگی و مقاومت می‌کند، تکرار نخواهد شد و این تجربه قطر تنها محدود به این کشور باقی خواهد ماند و نمی‌توان آن را در کشوری همچون بحرین به اجرا گذاشت.

عبد الامام درباره سیاست‌هایی که شیخ تمیم با رسیدن به قدرت در قطر اتخاذ خواهد کرد، گفت: به نظر نمی‌رسد که فردی چون شیخ تمیم در نقشی فراتر از نقشی که برای قطر در عرصه منطقه‌ای و بین المللی در نظر گرفته شده، ظاهر شود، به ویژه آنکه قطر شریک و تابع محض سیاست‌های آمریکاست و از این حیث باید پسر را رهرو پدر خواند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها