امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17803
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 201
«استفان لندمن» نویسنده کتاب «اشغال بانکی: راه‌اندازی جنگ اقتصادی علیه بشریت» و کارشناس مرکز تحقیقات جهانی‌سازی در مطلبی در مطلبی که برای خبرگزاری ...

«استفان لندمن» نویسنده کتاب «اشغال بانکی: راه‌اندازی جنگ اقتصادی علیه بشریت» و کارشناس مرکز تحقیقات جهانی‌سازی در مطلبی در مطلبی که برای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ارسال شده، می‌نویسد: فرمان امنیت ملی واشنگتن در سال 1947 به قانون تبدیل شد. این قانون بر کارایی ارتش آمریکا افزود، شورای امنیت ملی را تاسیس کرد، سازمان سیا را ایجاد کرد و آنچه را که به مجموعه نظامی-اقتصادی آمریکا و وضعیت حکومت پلیسی این کشور تبدیل شده، نهادینه کرد. پس از حوادث 11 سپتامبر، این اقدامات با شدت بیشتری افزایش یافت. بازوی واشنگتن بی‌رحم است و دهه‌هاست که اینگونه است. «با ما همراهی کن یا دشمن ما باش» به صورت یک سیاست درآمده است. اولین عملیات مهم خارجی سازمان سیا منجر به برکناری محمد مصدق، نخست وزیر ایران شد که به صورتی دموکراتیک انتخاب شده بود. پس از آن نیز حکومت سرکوبگر شاه محمدرضا پهلوی به همراه رشد دولت امنیت ملی آمریکا آغاز شد. این دولت جهانی است و خواستار تسلطی بدون چالش است و به کسانی که به آن معتقد نباشند رحم نمی‌کند.

تروریسم دولتی در آمریکا نهادینه شده است

تروریسم دولتی نیز نهادینه شد. سرپوش‌گذاری و تکذیب مانع از افشای آن می‌شود و اکنون بدتر از هر زمان دیگری است. قوانین واشنگتن دیگران را مجبور به اطاعت می‌کند و قصور در این کار منجر به تغییر حکومت، ترورهای هدفمند و یا دستگیری‌های غیرقابل توجیه، اتهامات جعلی، محاکمه و حبس می‌شود. دستگاه نظامی آمریکا همه جا در حال فعالیت است و دخالت نظامی سیاستی رسمی است. کنگره آمریکا در سپتامبر سال 2001، قانون استفاده از قدرت نظامی را تصویب کرد تا «نیروهای مسلح آمریکا علیه آنهایی که مسئول حوادث اخیر علیه آمریکا بودند، مورد استفاده قرار گیرند.» مبارزه علیه تروریسم به صورتی بی‌قانون تسلط آمریکا را افزایش داد. رؤسای جمهور به یک کشور و یا چند کشور حمله می‌کنند و دروغ‌های بزرگ کارشان را آسان می‌کند. ماشین جنگی امپریالیستی واشنگتن بزرگترین تهدید علیه بشر است و قوانین حکومت پلیسی این کشور آزادی را از بین می‌برد.

آمریکا به سوی استبدادی تمام‌عیار پیش‌ می‌رود

تنها اولویت‌های امنیت ملی مهم هستند. قربانی‌ کردن حقوق اساسی برای آنچه که امنیت خوانده می‌شود، به هیچ کس اطمینانی نمی‌دهد. بی‌قانونی نهادینه‌شده به صورت سیاست درآمده و همدستی دو حزب آن را تقویت می‌کند. آمریکا به سوی استبدادی تمام‌عیار پیش می‌رود و تا رسیدن به این مرحله فاصله کمی باقیست. آزادی تنها به یک کلمه پنج حرفی تبدیل شده است. ایجاد ترس مردم را متقاعد به پذیرش آنچه که باید محکوم شود، می‌کند. در سال 2010، «دانا پریست» و «ویلیام آرکین»، نویسندگان مقاله در روزنامه واشنگتن‌پست درباره «جهان مخفی که بدون کنترل رشد می‌کند» بحث کردند. گزارش آنها «آمریکای فوق محرمانه» نام داشت. اما وضعیت اکنون بدتر شده است. تندروی راست‌گرایانه آن را تعریف می‌کند. فرصت‌طلبان دو حزب از آن بهره کامل می‌برند. آنها نماینده طبقه جنایتکار آمریکا هستند که اخبار دستکاری‌شده از آنها حمایت می‌کند. شرایط کنونی تاسف‌بار است چه رسد به آنچه که در انتظار کشور است. پریست و آرکین معتقد بودند آنچه که رخ می‌دهد «آنچنان سنگین و مخفیانه است که هیچ کس هزینه آن، تعداد افراد در خدمت آن، برنامه‌های موجود در آن و تعداد بنگاه‌هایی که این کار را به عهده دارند را نمی‌داند.»

در آمریکا سالانه حدود 50 هزار مقاله جاسوسی منتشر می‌شود

آنچه که رخ می‌دهد از دید عموم پنهان است. جغرافیایی ثانویه ایجاد شده و آمریکا بیش از هر زمان دیگری در معرض خطر است. سالانه صدها میلیارد دلار هزینه می‌شود که دریافت‌کنندگان آن شامل 1271 سازمان دولتی و 1931 شرکت خصوصی هستند. عملیات در 10 هزار مکان دنیا ادامه دارد. اقدامات ضداطلاعاتی، امنیت داخلی و جاسوسی انجام می‌شود. حدود 854 هزار نفر برای این کار استخدام شده‌اند. احتمالا اکنون به یک میلیون نفر یا بیشتر رسیده‌اند و بودجه این کار سالانه افزایش می‌یابد. محرمانه بودن این مسئله مانع از افشای ‌آن برای عموم می‌شود. در واشنگتن و مناطق اطراف آن «از سپتامبر 2001 تاکنون 33 مجتمع ساختمانی برای انجام اقدامات جاسوسی ساخته شده و یا در دست احداث است که بزرگی آنها سه برابر پنتاگون و یا 22 برابر ساختمان‌های کنگره آمریکاست». بسیاری از بنگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کار یکدیگر را تکرار می‌کنند. به طور مثال 51 سازمان دولتی و فرماندهی نظامی در 15 شهر آمریکا فعالیت می‌کنند که ارسال پول به شبکه‌های تروریستی را پیگیری می‌نمایند که البته اینها شبکه‌هایی هستند که واشنگتن بر وجود آنها تاکید می‌کند. سالانه حدود 50 هزار مقاله جاسوسی منتشر می‌شود و تعداد آنها آنقدر زیاد است که بسیاری نادیده گرفته می‌شوند. حجم و پیچیدگی کاری که انجام می‌شود، قابل توصیف نیست.

آمریکا نیاز به دشمن دارد

پریست و آرکین به نقل از «دنیس بلر»، مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا می‌نویسند: «پس از 11 سپتامبر هنگامی که ما تصمیم به حمله به تندروها گرفتیم و همان سیاستی را اتخاذ کردیم که در داخل نیز از آن استفاده می‌کنیم. رویکرد ما این بود که اگر این حمله ارزشش را دارد پس ارزش زیاده‌روی را نیز دارد.» وی توضیح داد که حملات 11 سپتامبر همان تروریسم دولتی بود. آمریکا نیاز به دشمن دارد و هنگامی که دشمنی نیست باید ایجاد شود. این سیاست درازمدت آمریکاست. پنتاگون و دستگاه امنیت ملی دو جایگاه قدرت هستند. رؤسای جمهور و اعضای کنگره آنها را با پذیرش خطر آن به چالش می‌کشند. برخی راه دشوار را یاد می‌گیرند. درس‌های فراگرفته شده هرگز از یاد نمی‌روند. «آمریکای فوق محرمانه» نظامی‌‌گری خارج از کنترل و ناهنجاری‌های فزاینده حکومت پلیسی را به تصویر می‌کشد که پس از 11 سپتامبر بر شدت آن افزوده شد. آنها همگی در حال تخریب آزادی هستند. به گفته پریست و آرکین، دستکم 20 درصد از سازمان‌های دولتی به مبارزه علیه تروریسم پرداخته‌اند. آنها پس از حوادث 11 سپتامبر ایجاد شده و یا تغییر یافته‌اند. 9 روز پس از حوادث 11 سپتامبر، 40 میلیارد دلار بیش از آنچه که بودجه فدرال اجازه می‌داد، تخصیص داده شد. افزایش قدرت دفاع ملی و جنگ علیه تروریسم در اولویت قرار گرفتند.

آمریکا اکنون نسبت به گذشته امن‌تر نیست

این تنها آغاز کار بود. میلیاردها دلار دیگر نیز سالانه اختصاص یافت که از دید عموم پنهان است اما آمریکا اکنون نسبت به گذشته امن‌تر نیست. بنگاه جاسوسی دفاعی پنتاگون تعداد کارمندان خود را در سال 2002 از 7500 کارمند به 16500 کارمند افزایش داد و احتمالا امروزه این تعداد به بیش از 20000 نفر می‌رسد. تا پایان سال 2001، حدود 24 سازمان فدرال جدید ایجاد شد. در سال 2002، 37 سازمان دیگر نیز ایجاد شد و در سال 2003 حدود 36 سازمان دیگر افزوده شد و سالهای بعد نیز شاهد افزایش این سازمانها بود. در سال 2009 نیز دستکم 263 سازمان فدرال جدید ایجاد شد و چه کسی می‌داند که تا امروز چند سازمان دیگر به این فهرست اضافه شده زیرا مخفی‌کاری به سیاستی رسمی تبدیل شده است.

هزینه کردن مشکلات را حل نمی‌کند

هیچ یک از مردم آمریکا از آنچه که واقعا رخ می‌دهد، چیزی نمی‌دانند. مخفی‌کاری به کاری برای دفاع شخصی تبدیل شده اما هزینه کردن مشکلات را حل نمی‌کند. چه کسی به این موضوع اهمیت می‌دهد زیرا بودجه و پایه‌های قدرت هر ساله افزایش می‌یابند. در ژانویه 2009، مقامات دولتی وزارت امنیت داخلی را با بودجه اولیه 3.4 میلیارد دلار ایجاد کردند که هزینه‌های آن تا 3.9 میلیارد دلار نیز بالا رفته است. احتمالا صدها میلیون دلار دیگر نیز نیاز است. این بزرگترین پروژه دولتی از زمان ایجاد پنتاگون است. حکومت امنیت ملی واشنگتن در کنار اولویت‌های ایجاد جنگ از همه چیز مهمتر است. قدرت کودتا همه چیز را تعیین می‌کند. نیازهای عمومی برآورده نشده و قربانی پیشبرد قدرت مطلقه آمریکا می‌شود. بشریت ممکن است نتوان تاب این حمله رعدآسا را بیاورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها