امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17805
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المسله، سه سازمان حقوق بشری از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المسله، سه سازمان حقوق بشری از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر گفتند که دلایل محکم و موثقی درباره اقدامات مسئولان اماراتی در شکنجه بازداشت شدگان در امارات دارند.

به گفته این سه سازمان، آنها 22 نامه در زمینه شکنجه دریافت کرده اند که به طور مخفیانه از داخل زندانهای امارات بیرون آورده شده است.

این سه سازمان افزودند: بازداشت شدگان در این نامه ها آورده اند که آنها مثلا در معرض ضرب و جرح و محرومیت از خواب قرار داشته اند.

براساس این نامه ها، هم اکنون 94 نفر در بین این بازداشت شدگان به اتهام وابستگی به یک گروه اسلامی در بازداشت هستند و هم اکنون "محاکمه آنها به اتهام تلاش برای سرنگون کردن نظام امارات" در جریان است.

در یکی از این نامه ها آمده است: آنها همه بدن مرا با شیلنگ مورد ضرب و جرح قرار دادند و مرا به صندلی بسته و با شوک الکتریکی تهدید کردند و به من ناسزا و فحاشی کردند.

برپایه این گزارش، پلیس امارات پیش از این تعدادی از افراد را که همگی وابسته به جمعیت الاصلاح بودند؛ در جریان حمله به خانه های آنها بازداشت کرد. پلیس همچنین از ملاقات خانواده هایشان با آنها جلوگیری و از آگاه کردن این خانواده ها از محل نگهداری آنها تا پیش از آغاز محاکمه خودداری کرد که در برخی موارد به یکسال رسید.

در بین بازداشت شدگان این پرونده، قضات سابق، وکلا، دو فعال حقوق بشر و رهبران دانشجویی هستند که مسئولان اماراتی آنها را متهم کرده اند که با گروه اخوان المسلمین ارتباط دارند.

دادگاه عالی امارات قرار است هفته آینده حکم خود را بدون امکان استیناف صادر کند. انتظار می رود که در صورت محکومیت، با احکام زندان روبرو شوند که ممکن است به 15 سال برسد. در بین این متهمان 13 زن حضور دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها