امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17858
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام  رجبعلی زمانی گفت: از 80 هزار زائری که با عربستان توافق شده بود، دولت این کشور از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام  رجبعلی زمانی گفت: از 80 هزار زائری که با عربستان توافق شده بود، دولت این کشور از همه کشورها خواسته است که 20 درصد از زائران خود را کاهش دهند.  این در شرایطی است که امسال از 66 هزار نفر برای حج نام‌نویسی شده است و این احتمال وجود دارد که همه این ثبت نام شده‌ها نیز نتوانند اعزام شوند.

وی افزود: امسال با توجه به وضعیت موجود، تعدادی از روحانیون، معین‌ها و معینه‌ها که مطابق با آیین نامه‌ها و مقررات تدوین شده نوبت اعزام آنان به تمتع فرارسیده است، امکان اعزام آنان وجود ندارد.

حجت الاسلام زمانی اظهار داشت: روحانیون کاروان‌ها دارای یک معاون مرد یا معین و یک معاون زن یا معینه برای راهنمایی و پاسخگویی به مسائل شرعی زائران هستند. پاسخگویی به مسائل شرعی در خصوص مناسک حج یکی از مبرم‌ترین نیازهای زائران سرزمین وحی است.

مدیر کل جذب و سازماندهی امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: تعداد اعضای کاروان‌ها تا سقف 154 نفر و برای برخی کاروان‌ها تا سقف 174 نفر افزایش یافته است. این افزایش موجب کاسته شدن تعداد کاروان‌ها و روحانیون کاروان‌ها شده است.

حجت الاسلام زمانی افزود: در صورتی که راه برای اعزام روحانیون در حد نیاز باز نشود، معاونت امور فرهنگی و مدیریت جذب و سازماندهی بعثه آمادگی دارد روحانی و معین و معینه مورد نیاز زائران را تأمین کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها