امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17859
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روسیه از برخی کشورها، از جمله عربستان سعودی خواست تا از تامین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روسیه از برخی کشورها، از جمله عربستان سعودی خواست تا از تامین مالی و نظامی تروریسم بین المللی دست برداشته و اجازه دهند تا خود سوری‌ها امکان آن را داشته باشند تا سرنوشت آتی کشورشان را رقم بزنند.

این مطلب بخشی از تفسیر "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه است که در واکنش به اظهارات سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در تاریخ 25 ژوئن در جده صورت گرفته و روز پنج شنبه در سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه قرار گرفت. 

لوکاشوویچ در این تفسیر یادآور شده است: ظاهرا شاهزاده عربستان روسیه را به حمایت نظامی و نامحدود از کشتار جمعی مردم سوریه متهم کرده و خواستار آن شده تا مقامات مسکو از تجهیز نظامی دولت بشار اسد دست بردارد. طبق ادعای وی، سیلی از سلاح و پول از سوی روسیه به دمشق سرازیر است که به «نسل کشی» ملت سوریه کمک می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به این ادعا چنین پاسخ گفت: مسلم است که ما قصد نداریم درستی اقدامات خویش را نزد هیچ فردی به اثبات برسانیم، چرا که موضع گیری اصولی ما در قبال مناقشه داخلی در سوریه بر همه روشن است. روسیه از همان ابتدای امر تلاش خود را بر کاهش خشونت‌ها و توقف درگیری‌های نظامی و حل و فصل سیاسی و مسالمت آمیز اختلافات در این کشور متمرکز کرده است.

به گفته وی، این در حالی است که برخلاف روسیه، در حقیقت از طریق کمک‌های مالی و نظامی برخی نیروهای خاص در خاورمیانه با هدف رسیدن به بلندپروازهای ژئوپلیتیکی خود در منطقه است که گروه‌های مسلح غیرقانونی که بطور واضح به تروریسم بین المللی مرتبط هستند، در سوریه همچنان به خونریزی و قتل مردم بی دفاع و غیرنظامی سوریه ادامه می‌دهند.

لوکاشوویچ افزود: ما از تمامی کشورها، از جمله عربستان سعودی انتظار داریم تا از برخوردهای غیرواقع گرایانه و غیرمسئولانه دست برداشته و این امکان را برای مردم سوریه فراهم سازند تا خود در مورد سرنوشت آتی کشورشان تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها