امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17864
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب دا؛ محمد هادی ایمانیه،رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: در این اتاق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب دا؛ محمد هادی ایمانیه،رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: در این اتاق تمیز فرآورده‌های نوترکیب مطابق با قوانین GMP تولید می‌شود و همچنین در ارایه و انجام طرح‌های تحقیقاتی مربوط به تولید سایر فرآورده‌های دارویی نوترکیب مشارکت دارد.

وی افزود: مشارکت در طرح‌های تحقیقاتی جهت بهینه‌سازی روش‌های تولید با استفاده از فناوری‌های جدید و امکانات موجود، مشارکت در ارایه آموزش‌های اولیه حین کار و تخصصی پرسنل و مشارکت در برگزاری سمینارها و کارگاههای آموزشی در زمینه موضوع‌های مرتبط با تولید فرآورده‌های بیولوژیک از جمله مواردی است که با راه اندازی این مرکز امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: این اتاق تمیز دارای بخشهای تخمیر، تخلیص اولیه و تخلیص است که در هر بخش فعالیت‌های مختلفی انجام می‌شود.

ایمانیه تصریح کرد: این مرکز در طبقه سوم ساختمان مراکز رشد بایوتکنولوژی و فرآورده‌های دارویی در محل دانشکده داروسازی شیراز است که با صرف هزینه 2 میلیارد تومان ساخته شده، در مساحت حدود 300متر مربع فعالیت خود را آغاز کرده است.

بهره‌برداری از ساختمان جدید مراکز رشد بایوتکنولوژی و فناوری‌های دارویی شیراز

ساختمان جدید مرکز رشد بایوتکنولوژی و مرکز رشد فناوری‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با حضور وزیر بهداشت در محل دانشکده داروسازی به بهره برداری رسید.

بنا بر این گزارش، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: مراکز رشد بایوتکنولوژی و فناوری‌های دارویی شیراز چندین سال است که فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و در حال حاضر با احداث ساختمان جدید این مراکز در فضایی جدید ادامه فعالیت می‌دهند.

سید جلیل معصومی افزود: این ساختمان در 3 طبقه با متراژ یک هزار و 45 متر مربع ساخته شده که 300 متر مربع آن به اتاق تمیز اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: در مجموع 2 میلیارد تومان صرف احداث ساختمان این مراکز شده و اکنون به بهره‌برداری رسید.مرکز رشد بایوتکنولوژی پذیرای ایده‌های آزمایشگاهی در زمینه تولید داروهای نوترکیب پروتئینی ، تولید آنزیم‌های صنعتی ، تولید فرآورده‌های پروبیوتیک ، تولید فرآورده‌های تخمیری است.

وی گفت: مرکز رشد فناوری‌های دارویی نیز پذیرای ایده‌های کاربردی در زمینه فرآورده‌های دارویی و تشخیص شامل شیمی، طبیعی و بیولوژیک یا تولید مواد اولیه دارویی، ارتقای کیفیت فرآورده‌های دارویی و ارایه خدمات دارویی است.

معصومی در زمینه هدف از فعالیت مراکز رشد، افزود: این مراکز به طور کلی به منظور کمک به جذب بیشترکارآموزان، دانش آموختگان دانشگاهی دربازار کار ، ایجاد شغل و ایجاد واحدهای صنایع کوچک و متوسط فنی و تخصصی که بتوانند در بازار کار رقابت‌پذیر باشند، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بستر سازی جهت تجاری نمودن دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی، توسعه فرهنگ کارآفرینی ، رشد و توسعه ملی کشور و رونق اقتصادی منطقه و رشد شرکتهای متکی به دانش از دیگر اهداف مراکز رشد است.

معصومی گفت: گسترش فضای فیزیکی این مراکز تحقیقاتی موجب می‌شود که صاحبان ایده بتوانند درشرایط بهتری فعالیت نمایند و این نکته نیز قابل توجه است که با توجه به مشترک بودن برخی از فعالیتهای این دومرکز رشد، اکنون شرایطی فراهم شده تا در ساختمان جدید، این مراکز از امکانات آزمایشگاهی یکدیگر به طور مشترک بهره مند شوند که صرفه جویی در هزینه‌ها را بدنبال دارد.

وی بیان کرد: محدودیتی جهت ارایه ایده به این مراکز رشد وجود ندارد و از اساتید جوان گرفته تا هرفرد صاحب ایده‌ای که خارج از مجموعه دانشگاه فعالیت می‌کند ، می‌تواند اندیشه خلاقانه خود را که پتانسیل تبدیل به یک محصول و تولید اقتصادی و تجاری سازی را دارد ، ارایه کند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار