امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17870
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 207
«محمد مزعل خلاطی» مدیر آموزش و پرورش استان واسط عراق در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عراق از تغییر نام ...

«محمد مزعل خلاطی» مدیر آموزش و پرورش استان واسط عراق در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عراق از تغییر نام دبیرستان الازهر به شهید حسن شحاته خبر داده و گفت: این اقدام به منظور زنده نگه داشتن این روحانی مصری صورت گرفته است.

شحاته چند روز پیش به دست یک گروه سلفی تندرو به همراه تعدادی از همراهان خود به جرم شیعه بودن کشته شدند.

خلاطی تصریح کرد: این مدرسه پیش از این، الازهر نام داشت و بهترین راه برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این شهید بزرگوار، نامگذاری این مدرسه به نام او بود تا دانش آموزانی که در آن تحصیل می کنند از دلیل این نامگذاری بین خود و برای سایرین صحبت کرده و به این ترتیب یاد او جاویدان بماند.

شیهد شحاته بهای شیعه بودن خود را پرداخت

وی افزود: شهید حسن شحاته بهای شیعه بودن خود را به قیمت جان خود پرداخت و عاملان این اقدام جنایت آمیز، گروهی گمراه و تندرو بوده که بویی از انسانیت نبرده اند.

حسن بن محمد بن شحاتة بن موسى العنانی روحانی برجسته شیعه مصری بود که در سال 1946 در شهرک هربیط از توابع استان الشرقیة مصر در خانواده ای سنی مذهب به دنیا آمده و در سال 1996 شیعه شده و پس از آن به مدت سه ماه به اتهام توهین به ادیان زندانی شد.

وی در سال 2009 نیز به همراه بیش از 300 شیعه دستگیر و پس از مدتی آزاد شد.

هشدار سیاستمداران عراقی به خطر طایفه ای

اما کشتار وحشیانه حسن شحاته و چهار نفر از همراهان وی و تکه تکه کردن اجساد آنان به دست گروهی از سلفی ها، موجب شد واکنش به این اقدام جنایت آمیز از مصر فراتر رود تا جایی که سیاستمداران عراقی اعلام کردند که آنان همچنان هشدار می دهند که بازی با برگه طایفه ای سراسر منطقه را به آتش می کشد.

به عقیده کارشناسان اقدام جنایتکارانه سلفی ها پیام اطمینان آمیز سلفی ها به اسرائیل مبنی بر آغاز جنگ علیه شیعیان است.

این در حالی است که فعالان و کارشناسان سیاسی از فرهنگ خشونت که بر کشورشان حاکم شده است ابراز شگفتی کرده و عامل آن را سازمان های فاسدی دانستند که به نام دین بر مصر حکومت می کنند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها