امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17871
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 216
کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دلایل لزوم ...

کیومرث یزدان‌پناه رئیس بسیج اساتید دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دلایل لزوم عذرخواهی فتنه‌‌گران از مردم اشاره کرد و گفت: آنچه که معمولا در نظام‌های انتخاباتی مرسوم است رعایت اصل رقابت برای کسب قدرت طبق قوانین آن کشور است و در جمهوری اسلامی نیز به این قوانین که طبق اصول اسلامی است تاکید شده است.

وی افزود: با توجه به مشارکت بالای مردم در انتخابات سال 92 همه گروه‌های سیاسی و بازیگران خط اول انتخابات تمکین به قوانین داشتند و پذیرفتند که رقیب پیروز شده است، اما این اتفاق در انتخابات 88 نیفتاد و بداخلاقی‌ها و انتظارات فراقانونی قضایا را برای ملت تلخ کرد و تا جایی این کار پیش رفت که دشمنان ما احساس شادمانی کردند و فکر کردند شکافی بین نظام و مردم شکل گرفته است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در انتخابات 88 عده‌ای پا را فراتر از خطوط قرمز گذاشتند، افزود: این افراد اصرار داشتند از روند غیرقانونی مطالباتشان را دنبال کنند که نتیجه آن ایجاد چالش‌هایی برای نظام جمهوری اسلامی شد.

وی تصریح کرد: با تمکین نامزدهای انتخابات 92 به قانون، جواب محکمی به جو به وجود آمده علیه جمهوریت در سال 88 داده شد و حال فتنه‌گران انتخابات 88 باید از ملت و نظام عذرخواهی کنند و اعتراف کنند که نباید آن رفتارهای فراقانونی را انجام می‌دادند، این رفتار نشان از بلوغ سیاسی آنان خواهد بود و اگر این اتفاق نیفتد امکان وقوع این رویداد در آینده از جانب آنان وجود خواهد داشت.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به معنای واژه اعتدال که شعار روحانی در انتخابات بود، گفت: صرف واژه اعتدال را نمی‌شود دست کشیدن از آرمان‌ها یا پافشاری بر اصول نامید. آقای روحانی با انتخاب شعار اعتدال باید بداند که تنها می‌تواند در چارچوب تعریف شده در قانون و به دور از افراط اعتدال را پیگیری کند و ما نیز مفهوم عدالت را نباید فراتر از قانون بدانیم.

کیومرث یزدان‌پناه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دولت یازدهم باید تعریف جامعی از اعتدال بیان کند تا مانند واژه آزادی که در دوران دولت خاتمی از آن سوء استفاده شد امکان سوءاستفاده از آن به وجود نیاید. در حقیقت هیچ ضمانتی وجود ندارد که این واژه هم مورد سوء استفاده قرار نگیرد مگر اینکه دولت روحانی تعریف مشخصی از اعتدال ارائه دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها