امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17873
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 275
«صالح رأفت» معاون دبیر کل اتحادیه دموکراتیک فلسطین «فدا» و عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به ...

«صالح رأفت» معاون دبیر کل اتحادیه دموکراتیک فلسطین «فدا» و عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در رام الله اظهار داشت: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر به منطقه باز می گردد و در حالی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار خواهد کرد که سفر او نتیجه ای نداشته و نباید در انتظار دستاوردی از آن بود.

وی افزود: وی در حالی با عباس دیدار می کند که از زمانی که آمریکا از کمک به احیای روند صلح خبر داده است این هفتمین دیدار از نوع خود است.

رآفت تصریح کرد: همچنین این سفر در حالی صورت گرفته است که سفرهای قبلی کری هیچ نتیجه ای نداشته و چه دلیلی بهتر از بی حاصل بودن سفرها وی از اینکه شهرداری اشغالگر در قدس با تصویب افزایش  69 واحد مسکونی جدید به شهرک المقامه در جبل ابوغنیم از وی استقبال کرد.

شهرک سازی قانونی وغیر قانونی ندارد

وی در توضیح این مطلب افزود: حتی اگر نتانیاهو و کابینه او تلاش کنند این موضوع را به گونه ای دیگر جلوه دهند، نمی توانند دیگران را فریب دهند زیرا شهرک سازی، شهرک سازی است و تفاوتی ندارد که چگونه و کجا بنا شود و نمی تواند بخشی از آن قانونی و بخشی دیگر غیرقانونی باشد چرا که شهرک سازی در سراسر خاک فلسطین اشغالی از سال 1967غیر قانونی و باطل بوده و باید برچیده شود.

رأفت با تاکید بر اینکه نباید به سفرهای دوره ای وزیر خارجه آمریکا امید بسته و در انتظار نتیجه ای از آن بود تاکید کرد: به نظر می رسد دولت آمریکا سرگرم مسائل دیگری است که آن را مهم تر از فلسطین و موضوع شهرک سازی اسرائیل می داند بنابراین با تجربه طولانی مدت و روشنی که فلسطینی ها تا کنون داشته اند این بار نیز کاملا روشن است که آمریکا به طور علنی و آشکار حامی اسرائیل است.

اتحادیه فدا همچنین از رهبران فلسطین خواست تصمیم جدی و قاطعانه گرفته و هرچه زودتر درخواست پیوستن فلسطین به نهادها، معاهدات و پیمانهای بین المللی سازمان ملل به ویژه دادگاه کیفری بین المللی را مطرح کنند تا به این ترتیب اسرائیل را به دلیل جنایت های جنگی به محاکمه کشانده و انزوای آن را دو چندان کرده و دربرابر جامعه جهانی آن را رسوا کنند تا با آن مانند رژیم نژادپرست سابق درآفریقای جنوبی، برخورد شود.

فدا، شورای امنیت را به برگزاری نشستی برای محکوم کردن تمامی اقدامات اسرائیل به ویژه شهرک سازی و ملزم کردن آن به توقف آن فراخوانده و تاکید کرد باید به اسرائیل اعلام کرد در صورتی که شهرک سازی را متوقف نکند با مجموعه مجازات های بین المللی روبه رو می شود.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها