امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17886
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 115
ناصر حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به روند اتصال بانک‌های بانک‌ها و موسسه اعتباری توسعه به  سامانه انتقال ...

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به روند اتصال بانک‌های بانک‌ها و موسسه اعتباری توسعه به  سامانه انتقال سه‌وجهی، اظهارداشت: آنچه که بانک‌‌‌های متصل نشده به این سامانه در گذشته به بانک مرکزی اعلام کرده‌اند این بود که در حال اعمال تغییرات بر سیستم‌های خود هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی بانک‌ها تغییرات عمده‌ای در سیستم خود اعمال کرده‌اند و در واقع در حال تعویض سوئیچ هستند، اتمام این فرآیند زمان‌بر است اما در صورت نهایی شدن آن سیستم انتقال سه‌وجهی را هم پشتیبانی خواهد کرد.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا بانک ملت بازه زمانی به بانک مرکزی برای اتصال به سیستم سه وجهی اعلام کرده است، گفت: خیر؛ تا آنجا که بنده اطلاع دارم زمان مشخصی به بانک مرکزی اعلام نکرده‌اند؛ باید توجه داشت که تجهیز بانک‌ها به این سامانه از دو سال پیش آغاز شد اما بانک مرکزی قصد داشت زمانی ارائه این خدمت را اعلام کند که اغلب بانک‌ها به این سامانه متصل باشند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال بانک‌های ملی و صادرات و صنعت و معدن از دو سال پیش امکان ارائه این خدمت را داشتند ولی بانک مرکزی صبر کرد تا تعداد قابل توجهی از بانک‌ها به این سیستم تجهیز شوند و از طرف دیگر بانک‌هایی که در این زمنیه تعلل می‌کنند، با اعلام این خبر تلاش بیشتری به خرج دهند.

حکیمی با بیان اینکه این سیستم برای مشتریان بانک بسیار جذاب است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد بانک ملت حداکثر تلاش خود را برای اتصال به شبکه انجام می‌دهد زیرا آنها به مزیت این سیستم برای جذب مشتری واقف هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از تراکنش‌هایی که به صورت انتقال سه وجهی صورت گرفته، وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه اخذ اطلاعات از تراکنش‌های انتقال سه وجهی مشکل است، آمار‌ها تنها نقل و انتقال دو‌ وجهی را نشان می‌دهد.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی افزود: البته از مسئولان مربوطه خواسته‌ایم گزارشی از میزان تراکنش‌های انتقال سه وجهی ارائه کنند اما در حال حاضر آماری در این زمنیه در اختیار نداریم.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها