امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17893
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 152
قاسم نوده‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که روند تصویب اصلاحیه قانون نظام ...

قاسم نوده‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که روند تصویب اصلاحیه قانون نظام صنفی به چه شکلی در مجلس ادامه دارد، اظهارداشت: تا امروز 13 ماده از قانون نظام صنفی اصلاح شده است و در جلسه اخیر مجلس نیز یک ماده بررسی شد اما تصویب آن به جلسه بعد موکول شد.

وی با تاکید بر اینکه روند بررسی قانون نظام صنفی به کندی صورت می‌گیرد، گفت: بندهایی‌از اصلاح قانون نظام صنفی مطرح شده است که نه در لایحه دولت وجود داشته است و نه در لایحه شورای اصناف.

رئیس شورای اصناف کشور گفت: برخی بندها که در مجلس مطرح می‌شود نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلات اصناف را دو چندان می‌کند.

وی در واکنش به این سوال که مصداق بندهایی را که مشکلات را زیاد می‌کند، چیست، اظهارداشت: بندی در مجلس تصویب شده است که براساس آن هیئت‌رئیسه اتحادیه‌ها بیش از 2 دوره چهارساله به صورت متوالی نمی‌توانند حضور داشته باشند و باید حداقل یک دوره بین آن استراحت وجود داشته باشد.

وی افزود: چنین بندی نه در قانون انتخابات مجلس است، نه در قانون انتخابات شورای شهر و نه در قانون انتخابات اتاق بازرگانی و فقط چنین شرایطی در انتخابات ریاست جمهوری اتفاق می‌افتد.

فراهانی با تاکید بر اینکه تصویب این بند خلاف قانون است، اظهارداشت: این حرکت مجلس خلاف اصل 6 و 72 قانون اساسی است و مطمئناً شورای نگهبان با آن مخالفت خواهد کرد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار