امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17896
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 239
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معادن بافق (سهامی‌عام) ششم‌تیرماه (روز ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معادن بافق (سهامی‌عام) ششم‌تیرماه (روز گذشته)تشکیل شد.

بر همین اساس، صورت‌های مالی سالیانه منتهی به سی‌ام‌اسفندماه 91 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین، معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، ماده 129 شامل: اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت و همچنین موسسات و شرکت‌هایی که اعضای هیئت مدیره و یا مدیرعامل شرکت شریک یا عضو هیئت‌مدیره یا مدیرعامل آنها باشند، نمی‌توانند بدون اجازه هیئت مدیره در معاملاتی که با شرکت یا به حساب شرکت می‌شود، به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم طرف معامله واقع و یا سهیم شوند و در صورت اجازه نیز هیئت مدیره مکلف است بازرس شرکت را از معامله‌ای که اجازه آن داده شده بلافاصله مطلع کند و گزارش آن را به اولین مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بدهد.

بازرس نیز مکلف است ضمن گزارش خاصی حاوی جزئیات معامله نظر خود را درباره چنین معامله‌ای به همان مجمع تقدیم کند.

عضو هیئت مدیره یا مدیرعامل ذینفع در معامله در جلسه هیئت مدیره و نیز در مجمع عمومی عادی هنگام اخذ تصمیم نسبت به معامله مذکور حق رای نخواهد داشت.

همچنین طبق ماده 130- اصلاحیه قانون تجارت، معاملات مذکور در ماده  129 در هر حال ولو آنکه توسط مجمع عادی تصویب نشود در مقابل اشخاص ثالث معتبر است مگر در موارد تدلیس و تقلب که شخص ثالث در آن شرکت کرده باشد.

در صورتی که بر اثر انجام معامله به شرکت خسارتی وارد آمده باشد جبران خسارت بر عهده هیئت مدیره و مدیرعامل یا مدیران ذینفع و مدیرانی است که اجازه آن را داده‌اند که همگی آنها متضامنا مسئول جبران خسارات وارده معامله به شرکت هستند.

در جلسه مجمع، سود تقسیمی به ازای هر سهم ‌مبلغ 100 ریال مورد تصویب قرار گرفت؛ همچنین موسسه حسابرسی همیار حساب به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرسی آزمون پرداز به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

بنابراین در جلسه مجمع شرکت بافق، روزنامه‌ اطلاعات به‌عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت انتخاب شدند؛ حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره به‌ازای حداقل یک جلسه در ماه، مبلغ 000ر000ر3 ریال تصویب شد.

* خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه قند اصفهان

به گزارش فارس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت قند اصفهان (سهامی‌عام) در تاریخ پنجم‌تیرماه جاری تشکیل شد.

بر همین اساس، صورت‌های مالی سالیانه منتهی به سی‌ام‌اسفندماه91شرکت مورد تصویب قرار گرفت و معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت نیز به تصویب این مجمع رسید؛ سود نقدی هر سهم نیز به مبلغ 5،000 ریال به تصویب مجمع رسید.

بر اساس این گزارش، پاداش هیئت‌مدیره به‌مبلغ 800 میلیون ریال تصویب و سازمان حسابرسی به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت برای سال مالی منتهی به بیست‌ونهم‌اسفندماه 92 انتخاب شدند.

روزنامه‌ اطلاعات به‌عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت انتخاب و حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره ماهیانه مبلغ 000ر000ر4 ریال تصویب شده است.

همچنین بر اساس مصوبه این مجمع، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا (سهامی خاص)، شرکت سرمایه‌گذاری پانید پارس، شرکت مدیریت و سرمایه‌گذاری کوثر بهمن(سهامی خاص) و موسسه بنیاد علوی به عنوان اعضای حقوقی برای دو سال به عنوان اعضای هیئت‌مدیره شرکت انتخاب شدند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها