امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17905
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 162
ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نوسانات شدید نرخ دلار و سکه در چند روز اخیر و اینکه این نوسانات جو روانی است یا از ...

ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نوسانات شدید نرخ دلار و سکه در چند روز اخیر و اینکه این نوسانات جو روانی است یا از یک منطق اقتصادی برخوردار است اظهار داشت: نوساناتی که در روزهای اخیر در بازار ایجاد شده بیشتر جنبه روانی دارد و شاید یکی از دلایلش موضوع انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری و انتخاب آقای دکتر روحانی بوده  است.

وی در خصوص اینکه آیا انتخاب شدن روحانی به عنوان رئیس جمهور  منتخب مردم در دور یازدهم ریاست جمهوری نیز بر افت و خیزهای قیمت دلار و سکه  موثر بوده است، گفت: اگر بگوییم که کل این نوسانات و کاهش قیمت‌ها در نتیجه انتخاب آقای دکتر روحانی بوده  منطقی و قابل قبول نیست زیرا در چند روز گذشته قیمت جهانی طلا نیز به شدت کاهش یافته است.

وی در ادامه افزود: در پایان جنگ و پس از پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت اقتصاد کشور با افت شدید قیمت دلار مواجه شد که پس از مدتی این سیر نزولی جهت خود را تغییر داد و قیمت دلار افزایش یافت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اینکه آیا وعده‌های اقتصادی دولت آقای روحانی قابل تحقق است، اظهار داشت: با توجه به اینکه  آقای روحانی دولتش را تدبیر نامگذاری کرد‌ه اگر تدبیر شود و یک ثبات اقتصادی و قیمتی ایجاد شود شاید دولت بتواند موفق شود و بعضی از قول‌هایی که در جریان برگزاری انتخابات و در تبلیغات به مردم دادند اجرایی شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این نوسانات قیمت دلار و سکه نشان دهنده یک اقتصاد بیمار است، گفت: نکته‌ای که در رابطه با تعیین قیمت ارز و طلا وجود دارد این است که بالا و پایین شدن قیمت‌ها متأسفانه دست دولت نیست و دست یک سری افراد خاص در بازار است.

وی افزود: دلیل نوسانات فراوان در این حوزه این است که در کشور شغل‌های کاذب زیادی وجود دارد که از طریق سرمایه‌های فراوان درآمدهای کلانی را  از همین عدم ثبات قیمت‌ها بدست می‌آورند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر نقدینگی در بخش تولید سرمایه‌گذاری می‌شد و تولید برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذارن به صرفه و درآمدزا بود قطعا این افراد هیچ وقت دارایی‌شان را در بازار سکه و ارز سرمایه‌گذاری نمی‌کردند.

وی گفت: شغل‌های کاذب و دلال‌بازی‌ها در جامعه و اقتصاد کشور وجود دارد و عده‌ای در این مسیر قرار دارند و حتی برای دولت و برای تیم اقتصادی دولت هم تصمیم گیری می‌کنند.

موسوی لارگانی اظهار داشت: تغییر قیمت‌ها قطعا در اختیار دولت نیست به طوری که آقای بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه‌ایی چند روز پیش اعلام کردند بانک مرکزی نه در آن روزها که قیمت‌ها به شدت بالا می‌رفت نقش تاثیرگذار داشت و نه الان که قیمت‌ها در حال کاهش است.

انتهای پیام/ م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها