امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17915
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 166
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پذیرش دانشجو در سال ...

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پذیرش دانشجو در سال جاری نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است که این میزان به منزله افزایش 588 هزار نفر ظرفیت نسبت به سال گذشته است.

وی همچنین درباره سطح دشواری سؤالات کنکور امسال خاطرنشان کرد: سطح دشواری سؤالات کنکور امسال مشابه سال 91 و همچنین سال‌های قبل از آن بوده و با همان برآیند مفهومی سابق طرح شده است.

خدایی با اشاره به تسهیلات کمکی سازمان سنجش برای انتخاب رشته داوطلبان تاکید کرد: امسال سه بسته راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان پیش‌بینی شده که یکی راهنمای آنلاین است که در زمان انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، دیگری چاپی است و در نهایت کتابی هم برای راهنمایی بیشتر متقاضیان برای انتخاب رشته منتشر خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش در پایان با اعلام درصد‌های شانس قبولی در گروه‌های پنج‌گانه اعلام کرد: از تعداد کل داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سراسری امسال، 63 درصد شانس قبولی در کل دانشگاه‌ها را دارند که در نگاه جزئی شانس قبولی در گروه ریاضی و فنی 87 درصد، گروه علوم تجربی 31 درصد، گروه علوم انسانی 81 درصد، گروه هنر 43 درصد و زبان‌های خارجی 32 درصد است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها