امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17927
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۸
تعداد بازدید: 112
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه ...

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه پیروزی آقای روحانی به معنای پیروزی اصلاح‌طلبان نیست، اظهار داشت: براساس نظرسنجی بعد از انتخابات ریاست جمهوری، 56 درصد از کسانی که به آقای روحانی رأی دادند به علت وجود  مشکلات اقتصادی به وی رأی دادند و امید به این دارند که آقای روحانی مشکلات اقتصادی آنها را حل کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه تصریح کرد: 18 درصد نیز به دلیل مواضع فکری و سیاسی روحانی به وی رأی داده‌اند و 5 درصد هم برای آزادی‌های اجتماعی به وی رأی دادند؛ از این رو براساس این نظرسنجی مشخص است که عامل گرایش مردم به آقای روحانی وعده‌های وی در حل مشکلات اقتصادی و نارضایتی از وضعیت اقتصادی موجود است.

وی با بیان اینکه اگر چه دولت فعلی خودش را اصولگرا نمی‌داند اما مردم آن را به حساب اصولگرایان گذاشتند، افزود: نارضایتی از وضع اقتصادی موجود که بخشی از آن مربوط به تحریم و مسائل بین‌المللی و بخشی به عملکردها یا تصمیم‌گیری‌های دولت است عاملی برای گرایش به سمت روحانی بود البته آقای روحانی در آزمون عملی برای حل مشکلات اقتصادی شرکت نداشته که مشخص شود آیا می‌تواند مشکلات را حل کند یا نه.

ترقی بر همین اساس به مجموع 22 درصدی که به دلیل مواضع سیاسی و همچنین آزادی‌های اجتماعی به روحانی رأی دادند اشاره و اضافه‌کرد: باید گفت که همه دیدگاه‌هایی که به روحانی رأی داده‌اند اصلاح‌طلب نبوده بلکه اصولگرایان و اعتدال‌گرایان هم به وی رأی داده‌اند و پیروزی روحانی را نمی‌توان پیروزی اصلاح‌طلبان و رأی به اصلاح‌طلبی دانست.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در پایان سخنان خود به انتخابات شورای شهر و پیروزی قاطع اصولگرایان اشاره و آن را دلیل دیگری بر پیروزی اصولگرایان دانست و گفت: این خود دلیل روشن دیگری است که نشان می‌دهد غیر از مسائل اقتصادی باز هم گرایش مردم به اصولگرایان است و در شهرهای بزرگ اصولگرایان پیروز میدان هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها