امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17932
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۸
تعداد بازدید: 168
به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه ستاد احیای امر ...

به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان که در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان سمنان برگزار شد، گفت: سایر فرایض دینی بستگی به تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دارد.
سردار نقدی جلسات کارشناسی برای آسیب شناسی روش های گذشته بسیج در امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شده و تصریح کرد: روش اجرای امر به معروف و نهی از منکر توسط بسیج در جامعه؛ ایجابی، مردمی و متنوع می باشد.
وی بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر از محله تاکید کرده و بیان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در هر محله تحت نظر امام جماعت مسجد به شناسایی و اولویت بندی معروفات مغفول و منکرات رایج می پردازد و پایگاه بسیج هم مصداق ها و روش های آن را معین و اجرا می کند.
وی تشکیل و آموزش شورای امر به معروف و نهی از منکر در اکثر نقاط کشور را یادآور شده و خاطر نشان کرد: نمونه های موفقی از اجرای امر به معروف و نهی از منکر با روش جدید بسیج در جامعه وجود دارد که آثار ماندگار و بسیار خوبی را در پی داشته که جزوات آموزشی از این نمونه های موفق تهیه و منتشر می شود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین آشناسازی افراد در مدارس، مساجد و دانشگاه ها نسبت به این روش را یادآور شده و ادامه داد: یکی از بهترین راه های صرف هزینه توسط مردم برای امور خیریه هدایت افراد گمراه می باشد. که آثار ماندگار و پر خیری دارد.
نقدی امر به معروف و نهی از منکر همگانی را باعث تاثیر بیشتر در جامعه دانسته و تصریح کرد: برنامه های بسیج درباره فضاهای گردشگری کشور، تغییر فضاهای آلوده و فاسد و تبدیل آن به فضاهای جذاب فرهنگی و ارزشی می باشد که تاثیرات خوبی نیز داشته است.
وی راه اندازی امر به معروف و نهی از منکر تخصصی در اقشار مختلف توسط بسیج را یادآور شده و گفت: اقشار مختلف بسیج؛ آسیب های رایج در صنف خود را استخراج و با رویکرد ایجابی و همکاری فعالان آن صنف، نسبت به اصلاح آنها اقدام کنند.
آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان نیز در این جلسه گفت امر به معروف و نهی از منکر باید از خانه و خانواده ها آغاز شود و پدر و مادر از کسانی هستند که باید مراقبت و هدایت کنند.
وی اصلاح خانواده را باعث اصلاح جامعه دانسته و اظهار داشت: طبق فرموده قرآن کریم، امر به معروف و نهی از منکر باید همگانی شود چرا که خیر امت اسلام در آن است و همچنین امر به معروف و نهی از منکر باید با مهربانی باشد چرا که فشار و اجبار در این زمینه تاثیر ماندگار و دوام ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها