امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17933
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۰
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سه کشور کره جنوبی، هند و ژاپن که پیشتر به دلایلی مانند بیمه نبودن نفتکش‌های ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سه کشور کره جنوبی، هند و ژاپن که پیشتر به دلایلی مانند بیمه نبودن نفتکش‌های حامل نفت ایران، خرید نفت خود از ایران را کاهش داده بودند، اعلام کردند با پذیرش پیشنهاد ایران مبنی بر بیمه شدن نفتکش‌ها توسط بیمه ایرانی، خرید نفت‌شان را افزایش می‌دهند.

براساس این گزارش یک مقام شرکت پالایشگاهی هیوندای کره جنوبی اخیرا اعلام کرده است مذاکرات این شرکت با ایران در مراحل پایانی قرار دارد و احتمالا واردات نفت ایران توسط این شرکت شهریور ماه آینده از سرگرفته می شود.

همچنین یکی دیگر از شرکتهای پالایش نفت در کره جنوبی در یک بیانیه رسمی اعلام کرده است پس از توقف خرید نفت از ایران به دلیل برخی مسائل بین المللی قصد دارد از اول ماه جولای خرید نفت خود را از ایران از سرگرفته و حتی مذاکراتی نیز با برخی از مسئولان شرکت ملی نفت ایران انجام داده است.

از سوی دیگر، نیز دولت هند اخیرا اعلام کرده است مجوز کشتی‌ها برای حمل‌ نفت ایران به صورت مورد به مورد بر اساس درخواست پالایشگاه های دولتی این کشور صادر می شود و بنابراین دیگر شرکتهای پالایشی این کشور نباید نگران عدم ورود نفت به مجتمع های خود باشند.

این مجوز زمانی از سوی هند به شرکتهای خصوصی داده می‌شود که چند روز پس از این‌که یکی از پالایشگاه‌های دولتی هند از مشکلات تخلیه یک محموله ارسالی از تهران به علت لغو مجوز «سی‌آی‌اف» (هزینه، بیمه و کرایه کشتی) برای کشتی‌های حمل‌کننده نفت ایران سخن گفت، دولت این کشور بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در این بیانیه که از سوی وزارت امور خارجه هند منتشر شده، آمده است به علت تحریم‌های اتحادیه اروپا که از ابتدای جولای سال 2012 اعمال شده است، برخی مشکلات به علت عدم وجود بیمه حفاظت و پرداخت غرامت برای کشتی‌های حمل‌کننده نفت ایران افزایش یافته است درنتیجه یک معافیت عمومی توسط دولت هند برای کشتی‌های خارجی حمل‌کننده نفت ایران بر پایه «سی‌آی‌اف» در بنادر این کشور تحت شرایط خاص صادر می‌شود.

همچنین برخی از شرکت های ژاپنی اخیرا اعلام کرده اند که قصد دارند واردات نفت از ایران را از سر گیرند. در همین زمینه برخی از مسئولان ژاپنی اعلام کرده‌اند با وجود فشارهای غرب به مشتریان آسیایی نفت ایران، شرکتهای ژاپنی به دنبال افزایش واردات نفت از ایران هستند زیرا تاکنون نتوانسته اند جایگزین مناسبی برای نفت ایران پیدا کنند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها