امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17940
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم دومین سالگرد افتتاح رادیو نمایش و اختتامیه چهارمین جشنواره تولیدات نمایش رادیویی شب گذشته با حضور ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم دومین سالگرد افتتاح رادیو نمایش و اختتامیه چهارمین جشنواره تولیدات نمایش رادیویی شب گذشته با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا، مهدی شیخ محمدی مدیر رادیو ایران، مهدی دهقان نیری مدیر رادیو نمایش و هنرمندان مرکز نمایش های رادیو در باغ موزه قصر برگزار شد.

بنا بر این گزارش، صوفی در این مراسم گفت: خوشحالم که امشب دومین سالگرد آغاز به کار رادیو نمایش را جشن می گیریم. دوسالی که رادیو نمایش راه چندین ساله را در آن پیمود. دلیلش هم این بود که بخش اعظمی از هنرمندان کشور در رادیو حضور دارند.

وی ادامه داد: زمانی که تصمیم گرفته شد این رادیو راه اندازی شود، تصمیم گرفته شد که این رادیو به سرعت مسیر رشد و بالندگی را طی کند و خوشحالیم که امروز رادیو نمایش در جمع رادیوهای ایران، یکی از شبکه های پرمخاطب، جذاب، تاثیرگذار و مورد رجوع مردم، هنرمندان و نخبگان علی الخصوص اساتید و دانشجویان سینما و تلویزیون و نمایش کشور است.

معاون صدا تصریح کرد: دلیل این بالندگی و پویایی تعامل مناسب و شایسته و همکاری صمیمانه و مستمر و مثال زدنی مدیران و هنرمندان است. روزی که من افتخار حضور در رادیو را در سال 87 پیدا کردم، با دوستان هنرمند رادیو نمایش که صحبت کردیم قول دادم که در کمترین زمان رادیو نمایش را راه‌اندازی کنم و آنها نیز تعهد کردند همه برای تولید و عرضه آثار نمایشی تلاش کنند.خوشبختانه امروز این تعهد انجام شده و هنرمندان ما با تلاش شبانه روزی آثاری را تولید می کنند که جا دارد من از همه آنها تشکر کنم.

به گزارش فارس، در این مراسم همچنین نادر برهانی مرند مدیر دفتر ادبیات نمایشی در سخنانی، گزارشی از ارسال آثار به چهارمین جشنواره تولیدات رادیویی ارائه کرد و گفت: امسال این جشنواره دیر برگزار شد و علی رغم اینکه فراخوان را دیر منتشر کردیم، با آثار بسیاری روبرو شدیم. در بخش فایل‌های صوتی در سه بخش اصلی، نمایشی و مقالات آثاری را جمع‌آوری کردیم. در بخش اصلی 131 نمایش، در بخش ویژه 66 اثر، در بخش پژوهش 37، در بخش مقالات 23 و در بخش نمایشنامه‌ها 67 مورد به دستمان رسید.

وی ادامه داد: همچنین ما سعی کردیم از بین 23 مقاله‌ای که به دستمان رسید، مقالاتی را که تکراری نباشند و به‌روز باشند را انتخاب کنیم که از این مجموع 15 عنوان مقاله انتخاب شدند. در بخش نویسندگی نیز فقط نمایشنامه‌هایی بررسی شدند که به صورت مکتوب به دست ما رسیده بودند و از حدود 300 فایل صوتی که به دستمان رسید، 67 موردش بررسی شدند. جهانشاه آل‌محمود، مجید نظری‌نسب و محمد امیر یار احمدی نیز از داوران این بخش بودند.

وی اظهارداشت: ساماندهی هنرمندان گام دیگری بود که برداشتیم و در ادامه نیز هب سمت کیفی سازی آثار حرکت کردیم. ضمن اینکه نمی خواستیم رادیو نمایش در حد نویسندگان نوپا باقی بماند به همین دلیل چند شورا طراحی کردیم که از مرحله طرح تا خود نمایشنامه را رصد کنند و در این میان نویسندگانی برای ما خواهند ماند که بتوانند در امتیازبندی در نظر گرفته شده حداقل رتبه 3 را کسب کنند.

این مراسم با تجلیل از برگزیدگان بخش های مختلف به پایان رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها