امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17944
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دویست و سی و ششمین مراسم شب خاطره شامگاه گذشته در حوزه هنری برگزار شد. * کوشکی: جنگ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دویست و سی و ششمین مراسم شب خاطره شامگاه گذشته در حوزه هنری برگزار شد.

* کوشکی: جنگ تحمیلی برای جنوب شهری‌ها بود

محمدصادق کوشکی در دویست و سی و ششمین مراسم شب خاطره با بیان این که فاصله مرگ و زندگی در جنگ تحمیلی خیلی کم بود، عنوان کرد: همین موضوع باعث شده بود که آدم‌ها زلال شوند و همیشه آماده پرواز باشند.

وی ادامه داد: این که برخی دلشان برای دوران دفاع مقدس تنگ می‌شود به این دلیل نبوده که دلشان برای کشت و کشتار تنگ شده است، بلکه دلشان تنگ صمیمیت و صفای آدم‌های آن دوران می‌شود.

کوشکی با تاکید بر این که جنگ تحمیلی برای جنوب شهری‌ها بوده است، اظهار کرد: البته بالاشهری‌ها هم در جنگ بودند، اما عمده جنگ تحمیلی برای مردم محروم و پایین شهری و روستایی بوده است.
 
* جباری: کتاب یا سایت قدرتمند درباره حمله ناو آمریکایی به هواپیمایی مسافربری ایران و شهادت هموطنان نداریم
 
پژمان پور جباری محقق و پژوهشگر نیز با اشاره به واقعه 12 تیر و حمله ناو آمریکایی به هواپیمایی مسافربری ایران و شهادت هموطنانمان گفت: یکی از دلایل محجوریت اخبار و شرح این فاجعه به این دلیل بود که ریز حقایق در بین بسیاری از خبرهای دفاع مقدس و خبرهای داخلی آن زمان گم شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز جزء چند کتاب خاطره هیچ کتاب مستندی در این باره منتشر نشده است. ویلیام راجرز کاپیتان ناو آمریکایی که به هواپیمای ایران حمله کرد در سال 90 کتابی نوشت با نام «در مرکز طوفان» که در آن این حادثه را توجیه کرد، اما ما هنوز هیچ کتاب پژوهشی قوی در این رابطه نداریم و همچنین سایت خوبی که شرح واقعه را در آن داشته باشیم راه اندازی نکرده‌ایم.

جباری گفت: از سال 65 تا 66 وارد نبرد دریایی شدیم اما به دلیل بار حقوقی که برای ایران داشت تا سال‌ها نتوانستیم به این موضوع به درستی بپردازیم.

در این مراسم مستند «موج زنده» ساخته حبیب احمد زاده با روایت پرویز پرستویی و فیلم موج مرده با بازی همین بازیگر و با موضوع حمله ناو آمریکایی برای حضار پخش شد.

محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، حبیب احمدزاده نویسنده و کارگردان و خانواده جانبازان و شهدا و خانواده شهید رضائیان خلبان هواپیمای مسافربری فاجعه 12 تیر در این مراسم حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها