امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17950
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 111
«جمال طاهری» مدیر بخش ره‌یافتگان بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«جمال طاهری» مدیر بخش ره‌یافتگان بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از برگزاری بخش ره‌یافتگان برای دومین سال در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: امسال این بخش برای دومین‌بار در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود و سال گذشته با استقبال پرشور عموم مردم روبه‌رو شد.

وی هدف از برگزاری این بخش را معرفی چهره‌های معروف و تازه مسلمان‌شده جهان دانست و گفت: بخش ره‌یافتگان تلاش می‌کند چهره زیبای اسلام را به مردم دنیا معرفی کند، زیرا در این بخش افراد تازه مسلمان شده و مبلغان به مردم معرفی می‌شوند.

طاهری در خصوص افراد دعوت‌شده به بخش ره‌یافتگان گفت: در این بخش تلاش می‌کنیم افرادی را که شیوه گرایش آنها به اسلام جالب است به مردم معرفی کنیم، همچنین یکی دیگر از معیارهای ما برای انتخاب افراد شیعه بودن آنهاست.

حضور آخوند چینی در نمایشگاه قرآن

مدیر بخش ره‌یافتگان نمایشگاه قرآن از حضور حجت‌الاسلام «عسگر آقایی» در بخش ره‌یافتگان امسال خبر داد و گفت: امسال از «عسکر آقایی» موسوم به آخوند چینی به عنوان سخنران در برنامه استفاده می‌کنیم، البته تلاش می‌کنیم از وی به عنوان کارشناس ثابت تا پایان نمایشگاه در بخش ره‌یافتگان استفاده کنیم، آقایی از جمله مبلغانی است که سال‌ها در کشور چین به تبلیغ دین اسلام مشغول بوده است. 

وی از حضور دو مبلغ بین‌المللی به صورت ثابت در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال دو مبلغ بین‌المللی به عنوان کارشناس و به صورت ثابت در نمایشگاه قرآن حضور دارند، این افراد طی سال‌ها در پنج‌ قاره جهان به تبلیغ دین اسلام پرداخته و حرف‌ها و خاطرات زیادی برای گفتن دارند.

برپایی نمایشگاه تابلو از تازه مسلمانان و مبلغان

مدیر بخش ره‌یافتگان نمایشگاه قرآن در خصوص سایر فعالیت‌های این بخش در نمایشگاه امسال گفت: امسال مانند سال گذشته نمایشگاهی از تابلوهای تازه مسلمانان و مبلغان به همراه مسلمانانی که دوباره احیا شده‌اند با عنوان توابین به نمایش می‌گذاریم. در این تابلوها تصویر و شرح مختصری از زندگی این افراد بیان شده است و همچنین در این نمایشگاه تابلوهایی از موج اسلام گرایی در جهان در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

افزوده شدن موضوع «توابین» به بخش ره‌یافتگان نمایشگاه قرآن

طاهری در خصوص برنامه جدید بخش ره‌یافتگان نمایشگاه امسال گفت: بخش توابین بخش جدیدی است که امسال به فعالیت‌های ما افزوده شده است و در این بخش، مسلمانانی را که دوباره احیا شده‌اند و ایمان آنها قوی‌تر شده است مانند «طیب حاج‌رضایی»، «محمد عرب»، «رسول ترک» و «سهیلا آریان» را به مردم معرفی می‌کنیم.

برگزاری یاد‌بود شهید «مالکوم شباز» در نمایشگاه قرآن

مدیر بخش ره‌یافتگان از برگزاری بزرگداشت شهید «مالکوم شباز» در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال مراسم یاد‌بودی برای «مالکوم شباز» تازه مسلمان شده امریکایی که چندی پیش در مکزیک به شهادت رسید با حضور «مرضیه هاشمی» و «نادر طالب‌زاده» برگزار می‌‌کنیم؛ «مالکوم شباز» جوان 28 ساله امریکایی فردی تازه مسلمانان و از مبلغان شیعه بود که چندی پیش توسط عده‌ای در مکزیک به شهادت رسید.

وی در پایان از عرضه محصولات فرهنگی با موضوع اسلام و تشیع به زبان‌های مختلف در بخش ره‌یافتگان خبر داد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار