امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17955
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر شهر، میترا کریم خانی یکی از دو مدرس این کارگاه در گفت‌وگو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر شهر، میترا کریم خانی یکی از دو مدرس این کارگاه در گفت‌وگو با روابط عمومی دومین جشنواره تئاتر شهر گفت: در این کارگاه ساخت انواع عروسک‌های نمایشی را خواهیم داشت اما آموزش ساخت عروسک به فراخور گروه‌های سنی شرکت‌کننده در کارگاه‌ها خواهد بود. اگر بچه‌های گروه سنی دبستان در این کارگاه حضور داشته باشند با ساخت عروسک‌های دستکشی و انگشتی کار می‌کنیم که از مواد اولیه‌ای مانند پارچه و اسفنج در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

وی افزود: به تناسب مهارت شرکت‌کنندگان، روش ساخت عروسک‌ها تفاوت دارد و به گروه‌هایی که مهارت بیشتری داشته باشند عروسک‌های میله‌ای، باتومی و در نهایت دو بعدی آموزش داده می‌شود.

این کارگردان تئاتر کارگاه‌های آموزشی را یک ضرورت ارزیابی کرده و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی باعث می‌شود به دیدگا‌ه‌های جدیدی در چگونگی ارتباط باگروه‌های سنی مختلف دست پیدا کنیم. با برگزاری این کارگاه‌ها ما هم وارد ارتباط از نوع دیگری با مخاطب می‌شویم و چیزهای بسیاری از آنها یاد می‌گیریم. حتی با برخورد با بچه‌های کوچک دیدگاه جدیدی پیدا می‌کنیم و آن‌ها هم مهارت‌های تازه‌ای یاد می‌گیرند.

این مدرس تئاتر تصریح کرد: برپایی کارگاه‌های آموزشی و جشنواره تئاتر شهر باعث می‌شود که میدان کار برای هنرمندان تئاترکسترده تر شود. موجب می‌شود که ما دوباره دور هم جمع شویم چون در شرایط فعلی امکان کار برای همه وجود ندارد و این جشنواره امکان کار را برای ما بوجود می‌آورد.

وی با اشاره به گستردگی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و امکاناتی که در این سازمان وجود دارد ابراز امیدواری کرد که جشنواره تئاتر شهر تمام شهر تهران را پوشش دهد تا با تبلیغات و اطلاع‌رسانی بیشتر علاقمندان تئاتربیش از گذشته در جریان برگزاری این جشنواره قرار بگیرند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها