امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17970
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۸
تعداد بازدید: 99
رضا طلایی‌نیک کارشناس راهبردی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تمکین اصولگرایان به ...

رضا طلایی‌نیک کارشناس راهبردی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تمکین اصولگرایان به نتیجه انتخابات برخلاف اصلاح‌طلبان افراطیونی که در سال 88 به رای مردم تمکین نکردند، اظهار داشت: عبرت‌های فتنه 88 در الگوسازی رفتاری برای انتخابات 92 تعیین کننده بود و مردم و به ویژه نخبگان و نامزدها با درک این عبرت‌ها در انتخابات 92 قانون‌مداری، اخلاق و هوشمدی سیاسی را ارتقا بخشیدند.

طلایی‌نیک با بیان اینکه تعهد رفتاری نامزدها و ستادهای آنها در حماسه انتخابات 92 بسیار بارز بود، افزود: علاوه بر قانون‌مداری و اخلاق محوری، حضور حداکثری مردم از برجستگی‌های اساسی انتخابات 92 است که نشان می‌دهد رشد شاخص‌های کیفی همچون حاکمیت قانون، اخلاق و عقلانیت در رقابت، به موازات نهادینه شدن شاخص‌های کمی مثل مشارکت حداکثری مردم، ‌در انتخابات 92 محقق شد. 

جانشین معاون نظارت مجلس تصریح کرد: ملت هوشمند ایران در انتخابات 92 یکی از الگوهای انتخاباتی برتر جهان را در تحقق شاخص‌های کمی و کیفی رقم زد چرا که با حضور حداکثری مردم در هر انتخابات معمولا قانون‌مداری و اخلاق و عقلانیت انتخاباتی آسیب می‌بیند اما از ویژگی‌های بی‌نظیر انتخابات ایران تحقق مشارکت حداکثری توام با نهادینه شدن اخلاق، قانون و انسجام ملی بود.

* صیانت قانونی از آراء مردم در انتخابات 88 و 92 از افتخارات نظام است

وی پایبندی نظام و مردم به نتیجه انتخابات 88 و 92 را ناشی از قانون‌مداری و عدالت سیاسی برشمرد و خاطرنشان کرد: صیانت قانونی از آراء مردم در انتخابات 88 و 92 از افتخارات نظام است که پایبند نبودن فتنه‌گران در سال 88 به نتیجه انتخابات در مقایسه با رفتارهای انتخاباتی سال 92 در قضاوت تاریخ، موجب رسوایی عاملان فتنه خواهد شد.

طلایی‌نیک برخورد دوگانه عاملان فتنه با نتایج انتخابات دهم و یازدهم ریاست جمهوری را باعث شرمنده‌تر شدن فتنه‌گران در برابر مردم دانست و تصریح کرد: آنها باید تمکین به قانون و عدالت انتخاباتی را با عذرخواهی و تجدید رفتار کامل کنند.

این نماینده ادوار مجلس در خصوص مفهوم شناسی شعار اعتدال که از سوی حسن روحانی مطرح شده است، اظهار داشت: پیشینه شخصیتی و عملکردی آقای روحانی نشاندهنده برداشت وی از اعتدال بر مبنای اصول انقلاب و نظام است.

* اعتدال یک سبک مدیریتی است

وی تاکید کرد: اعتدال در روش و شیوه مدیریتی به هیچ وجه به معنای کمرنگ شدن مبانی اصول نیست بلکه یکی از سبک‌های مدیریتی، الگوی اعتدال است.

طلایی‌نیک با بیان اینکه با اجرای الگوی مدیریت و رفتار سیاسی اعتدال، افراط‌گرایان در حاشیه قرار می‌گیرند، یادآور شد: روند نهادینه‌تر شدن قانون، اخلاق و رقابت عقلانی در انتخابات بسیار امیدوارانه است و نقش رسانه ملی در ایجاد این فضا کم‌نظیر بود.

وی در پایان استفاده از تمام ظرفیت‌های نظام برای رقابت سالم که توام با حضور حداکثری مردم در انتخابات شد را از ثمرات هدایت‌های موثر رهبر معظم انقلاب دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها