امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17981
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 205
محمد صادق افراسیابی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: روز دوشنبه مورخ 10 تیرماه سال جاری در ساعت 16:30  مراسم رونمایی و نقد و بررسی ...

محمد صادق افراسیابی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: روز دوشنبه مورخ 10 تیرماه سال جاری در ساعت 16:30  مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب‌های «خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» و «شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی‌ جوانان» برگزار می‌شود.

کارشناس فرهنگ و ارتباطات و مؤلف کتاب « خانواده، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال»، افزود: این مراسم در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند در این مراسم شرکت کنند و نقطه‌نظرات خود را ارائه دهند.

وی در ادامه بیان داشت: امروزه یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه‌ها در میان کودکان و جوانان رسانه‌های دیجیتال است بنابراین لازم است خانواده‌ها با کارکردها و همچنین فرصت‌ها و تهدید‌های این رسانه به خوبی آشنا شوند تا بتوانند از فرزندان خود در محیط رسانه‌های دیجیتال صیانت لازم را به عمل آورند.

افراسیابی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از مخاطبان رسانه‌های دیجیتال را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند باید فرصت‌ها و تهدید‌های رسانه‌های دیجیتال به این گروه سنی گوشزد داده شود.

این مؤلف در ادامه ابراز داشت: تهدیدها در حوزه رسانه‌های دیجیتال در چند بخش خلاصه می‌شود که از جمله می‌توان به تهدیدهای فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

افراسیابی بیان داشت:‌در کتاب «شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی‌ جوانان» اینگونه تهدیدها مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین در کتاب «خانواده ، سواد رسانه‌ای و رسانه‌های دیجیتال» به تهدیدهای عمومی از جمله تهدید در حوزه کلاهبرداری اینترنتی توجه شده است.

وی بیان داشت: کتاب شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی جوانان توسط  سیدمحسن میربهرستی معاون سابق پلیس فتا و محمدصادق افراسیابی معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل ارشاد تألیف شده است.

این مؤلف بیان داشت: بخش اول کتاب مرتبط با حوزه سواد رسانه‌ای و ضرورت توجه خانواده‌ها به حوزه سواد رسانه‌ای است و بخش دوم آن مرتبط با بیان فرصت‌ها و تهدیدهای مربوط به رسانه‌های دیجیتال و در نهایت ارائه راهکارهای مفید به خانواده به منظور فائق آمدن بر تهدیدهای رسانه‌های دیجیتال است.

وی ابراز داشت: این کتاب توسط معاونت آموزشی و پژوهشی منتشر شده است و به عبارت دیگر می‌توان گفت ناشر این کتاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس است.

افراسیابی اضافه کرد: کتاب دیگر در بخش نمایشگاهی به نمایش گذاشته می‌شود که عنوان این کتاب«مطالعات شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی جوانان» است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها