امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17989
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 96
محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: اصل تفکیک قوا زمینه ای را فراهم می کند تا قوای ...

محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: اصل تفکیک قوا زمینه ای را فراهم می کند تا قوای حاکم بر هر کشوری به صورت مستقل از هم فعالیت کنند.

وی افزود: ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم اما در کشور ما نمونه جدیدی از تفکیک قوا در قانون اساسی وجود دارد، به صورتی که قوا در عین استقلال از طریق مقام رهبری با یکدیگر تعامل و ارتباط نزدیک دارند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به حفظ استقلال در قوه قضائیه گفت: خوشبختانه استقلال قوه قضائیه تا حد قابل قبولی حفظ شده و همچنان تلاش بر این است که خدشه ای به استقلال دستگاه قضایی وارد نشود.

اسفنانی تأکید کرد: پرونده های سنگینی در قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار گرفته که برخی از آن ها منتسب به کانون های قدرت و ثروت بوده که  بدون شک قوای دیگر می توانستند در این زمینه بر قوه قضائیه اثر بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه قوه قضائیه در این خصوص هیچ گونه تأثیر پذیری نداشته و همین موضوع می تواند یکی از نقاط مثبت در عملکرد دستگاه قضایی باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها