امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18001
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، «احمد شحاته» سخنگوی حزب آزادی و عدالت گفت که در جریان حمله به مقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، «احمد شحاته» سخنگوی حزب آزادی و عدالت گفت که در جریان حمله به مقر اخوان‌المسلمین در شهر الزقازیق استان الشرقیه، «حسام شوقی»(22 ساله) دانشجوی دانشگاه در اثر اصابت گلوله به قلب وی کشته شد.

شحاته اعلام کرد که اعضای جنبش تمرد و جبهه نجات ملی معارض حامی این جنبش با پشتیبانی اراذل و اوباش در حمله به مقر جماعت اخوان‌المسلمین در الزقازیق دست داشتند.

به گفته شحاته تعداد این مهاجمان هزار نفر برآورد شده است.

وزارت بهداشت مصر نیز اعلام کرد که در درگیری‌های استان الشرقیه یک نفر کشته و 30 نفر نیز زخمی شدند.

تشیع جنازه یک حامی مرسی در المنصوره

در شهر المنصور در استان الدقهلیه نیز مردم این شهر دیروز جنازه یکی از حامیان «محمد مرسی» که در جریان درگیری با معترضان در این شهر کشته شده بود، تشییع کردند.

هزاران نفر از طرفداران مرسی برای اقامه نماز در یکی از مساجد اصلی این شهر جمع شده بودند که پس از اتمام نماز در حین خروج از مسجد هدف تیراندازی قرار گرفته و در این میان دو نفر کشته و بیش از 230 نفر نیز زخمی شدند.

دیروز همچنین پلیس توانست ده‌ها نمازگزار را که از شب چهارشنبه در داخل مسجد الجمعیه الشرعیه در المنصوره محاصره شده بودند، آزاد کند که بیشتر آنها از جریان‌های اسلامی بودند.

تداوم درگیری‌ها

بر اساس این گزارش درگیری‌های مشابهی نیز در دیگر شهرهای دلتای رود نیل رخ داد و به گفته شاهدان عینی در روستای بشبیش در استان الغربیه، تظاهرات‌کنندگان دو ساختمان مسکونی متعلق به اعضای جماعت اخوان‌المسلمین را به آتش کشیدند که یکی از آنها مقر حزب آزادی و عدالت در این روستا بود و این حادثه پس از آن رخ داد که یکی از اعضای حزب آزادی و عدالت به هنگام عبور تظاهرات‌کنندگان از مقابل این دو ساختمان اقدام به تیراندازی هوایی کرد.

شاهدان عینی گفتند که تظاهرات‌کنندگان شیشه‌های سه خودروی متعلق به اعضای اخوان‌المسلمین را شکسته و مانع از ورود خودروهای اطفاء حریق برای مهار آتش‌سوزی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار