امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18005
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 72
به‌ گزارش خبرنگار منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «عبدالشکور نورماتف» این موضوع را در دیدار با «علی کبرریایی‌زاده» رایزن فرهنگی کشورمان که در محل دانشگاه  ...

به‌ گزارش خبرنگار منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «عبدالشکور نورماتف» این موضوع را در دیدار با «علی کبرریایی‌زاده» رایزن فرهنگی کشورمان که در محل دانشگاه  اسلامی قرقیزستان برگذار شد، مطرح کرد. 

در این دیدار کبریایی‌زاده دین مبین اسلام را شاه‌ستون  مشترکات دو ملت ایران و قرقیزستان خواند و گفت: در شرایط کنونی مسلمانان بیش از هر چیز نیاز به وحدت و یکپارچگی دارند و تردیدی نیست که آنچه امروز در عراق، افغانستان، مصر و سوریه می‌گذرد، دسیسه دشمنان اسلام  است که هدفی جز فتنه و شکاف میان امت را ندارد.

رایزن فرهنگی ایران در ادامه تصریح کرد: عناصر تکفیری در مصر و سوریه عوامل استکبارند که به‌صورت غیر‌انسانی و ددمنشانه به کشتار مسلمانان دست می‌زنند. در چنین وضعیتی علماء و دانشمندان، هنرمندان و نویسندگان مسلمان رسالت و وظیفه‌ای دینی و تاریخی  بر عهده دارند و می‌بایست با این فتنه‌انگیزی‌ها مبارزه کنند.

کبریایی‌زاده در ادامه به‌پیشرفت‌های علمی و دینی کشورمان در عرصه‌های مختلف و از جمله علوم دینی پرداخت و در ادامه  ضمن تاکید به‌توسعه همکاری‌ها، پیشنهاداتی را در این زمینه مطرح کرد.

رئیس دانشگاه اسلامی قرقیزستان نیز با استقبال از توجه رایزن فرهنگی ایران به‌این مرکز تحصیلات عالی دینی، گزارشی از وضعیت دانشگاه ارائه داد و بر لزوم وحدت بیش از پیش مسلمانان در اوضاع حاضر تاکید کرد.

وی شرایط عرق، مصر، سوریه و...  را ساخته دشمنان اسلام خواند و رخدادهای این کشورها را موجب غم و اندوه بر هر مسلمانی دانست.

نورماتف از پیشنهادات رایزن فرهنگی کشورمان برای توسعه و گسترش همکاری‌های بین ایران و قرقیزستان استقبال کرد و مقرر شد در جلسات آتی جزئیات امر مورد بررسی بیشتر قرارگیرد.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین از کلاس‌های آموزش قرآن در  این دانشگاه که برای کودکان و نوجوانان در سطوح و رشته‌های مختلف برگزار می‌شود، بازدید و از نزدیک با استادان و قران‌آموزان گفتوگو کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها