امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18012
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العوامیه، این راهپیمایی در خیابان الثوره شهر قطیف برگزار شد و شرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العوامیه، این راهپیمایی در خیابان الثوره شهر قطیف برگزار شد و شرکت کنندگان در آن علیه رژیم سعودی و شیخ حمد شاه بحرین شعار دادند و همبستگی خود را با ملت انقلابی بحرین ابراز داشتند.

گروهی از زنان و مردان در این راهپیمایی پلاکاردهایی را حمل می کردند که روی آن شعار "ای سرکش ها، شیخ نمر را آزاد کنید" نوشته شده بود. آنها همچنین تصاویری از محمد الفلفل و اکبر شاخوری دو شهید منطقه قطیف دردست داشتند

که سال در جریان تظاهرات مردم قطیف توسط نیروهای رژیم سعودی به شهادت رسیدند. این تظاهرات درپی تیراندازی به شیخ نمر و بازداشت وی صورت گرفته بود.

راهپیمایان همچنین با سردادن شعار با مردم انقلابی بحرین همبستگی کردند و فریاد "لبیک یا بحرین" و "حمد سرنگون باد" سردادند. آنها همچنین بر روش آیت الله شیخ نمر در دفاع از ملت بحرین تاکید کردند.

گروه همبستگی اسلامی نیز اعلام کرد که راهپیمایی دیگری امشب از خیابان امام علی (ع) با عنوان "النمر نماد آزادی است و شهدای ما قربانی عزت هستند" برگزار می شود.

منطقه شرق عربستان بویژه شهرهای قطیف و العوامیه از چندی پیش خود را برای برگزاری مراسم و برنامه های مربوط به سالروز بازداشت شیخ نمر آماده می کند.

مسئولان سعودی آیت الله باقر النمر را در هفتم ژوئیه سال 2012 میلادی بعد از تلاش برای ترورش و اصابت چهار گلوله به پایش بازداشت کردند که همچنان یکی از گلوله‌ها از استخوان پای وی بیرون آورده نشده است.

رژیم سعودی هم اکنون درحال محاکمه شیخ نمر است و دادستانی برای وی اشد مجازات یعنی اعدام را خواستار شده است.

منطقه قطیف و العوامیه بعد از بازداشت این روحانی شاهد اعتراضات گسترده مردمی بود که در جریان آن دو جوان یاد شده به ضرب گلوله نیروهای سعودی به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار