امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18014
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در یک مصاحبه مطبوعاتی که پس از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در یک مصاحبه مطبوعاتی که پس از دیدار با همتای مراکشی خود برگزار کرد، اظهار داشت: فعالیت‌های غرب با هدف تامین سلاح برای مخالفان سوری نشان می‌دهد که غرب به‌دنبال آن است تا پیش از برگزاری مذاکرات ژنو 2، موازنه قوا را به عرصه نبرد در سوریه بازگرداند.

بنابراین گزارش، وی تصریح کرد که ارسال سلاح برای مخالفان بدان معناست که شرایط میدان نبرد قبل از مذاکرات برای آنها مهم است و این با مفهوم کنفرانس ژنو در تعارض است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین از سازمان ملل متحد خواست تا در خصوص گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی مبنی بر انتقال سلاح از لیبی به سوریه تحقیق به عمل آورد.

لاوروف تاکید کرد که قاچاق سلاح از لیبی به سوریه به معنای نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر منع واردات یا صادرات سلاح به لیبی است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین بر همکاری روسیه و مراکش در سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی با هدف حل بحران سوریه تاکید کرد.

وی همچنین ابراز داشت که روسیه با برگزاری مذاکرات ژنو 2 بدون هر پیش‌شرطی موافقت کرده است اما مخالفان سوریه رسیدن به موازنه قوا را به عنوان پیش‌شرط مذاکرات می‌بینند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار