امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18019
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری راشاتودی از برنامه‌های آمریکا برای ارسال تیم‌های آموزش نظامی به لبنان و عراق خبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری راشاتودی از برنامه‌های آمریکا برای ارسال تیم‌های آموزش نظامی به لبنان و عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، فرماندهان نظامی آمریکا در حال بررسی راههایی هستند که واشنگتن به افزایش امنیت در کشورهای همجوار سوریه کمک کند و به همین منظور پیشنهاد ارسال گروههای تعلیمات نظامی به لبنان و عراق را داده‌اند.

ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، روز چهارشنبه از طرحهای آمریکا برای تقویت کمک‌های نظامی در عراق و لبنان، در شرایطی که بیم آن می‌رود که درگیری‌های سوریه به خارج از مرزهایش تسری پیدا کند، پرده برداشت.

آقای دمپسی اظهار کرد عراق از پیدایش مجدد القاعده آسیب دیده و پیکارجویان تروریست، از جمله اعضای جبهه النصره از عراق وارد خاک سوریه می‌شوند.

رئیس ستاد مشترک آمریکا خطاب به خبرنگاران در پنتاگون گفت: « توصیه کرده‌ایم که با توجه به چالش‌هایی که نیروهای مسلح لبنان، نیروهای امنیتی عراق به خاطر حضور مجدد القاعده و اردنی‌ها با آنها روبرو هستند، ما با آنها همکاری و به آنها کمک کنیم تا بتوانند ظرفیت‌های بیشتری تولید کنند.»

آقای دمپسی همچنین پیشنهاد داد آمریکا به منظور تقویت کمک به امنیت در منطقه فروش سلاح به لبنان و عراق را تسریع ببخشد و تیم‌های آموزش نظامی به لبنان و عراق بفرستد.

در همین راستا همچنین «ادوارد توماس»، سخنگوی دمپسی به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا  همچنین از ژنرال «لیود آستین» رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا خواسته ارسال تجهیزات نظامی در مقیاس اندک به این کشورها در هفته‌های آتی را بررسی کند.

آقای توماس به این شبکه خبری گفت: «اینکه تیم‌های آموزشی مجدداً به عراق فرستاده شوند، امری محتمل است.»

این اولین بار است که آمریکا پس از خروج نیروهایش از عراق در سال 2011 اعزام مجدد نیرو به این کشور را بررسی می‌کند.

ناآرامی‌های دو ساله سوریه از مارس 2011 آغاز شده‌اند و هر دو کشور عراق و لبنان از آن زمان شاهد افزایش خشونت در کشورهایشان بوده‌اند.

آمریکا همواره ادعا کرده دخالت محدودی در درگیری‌های سوریه خواهد داشت. با این حال شواهد فراوانی خلاف این مدعا به دست آمده‌اند.

در صورتی که فرماندهان نظامی آمریکا با ارسال گروه‌های تعلیم نظامی به لبنان و عراق موافقت کنند، واشنگتن حضور مستقیم‌تری در خشونت‌های مناطق مرزی سوریه خواهد داشت.

سوریه از مارس 2011 صحنه ناآرامی بوده است. در خشونت و ناآرامی‌های این کشور بسیاری از سوری‌ها از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و نظامی این کشور کشته شده‌اند.

دولت سوریه می‌گوید این ناآرامی‌ها از خارج کشور طراحی می‌شوند و گزارش‌ها نشان می‌دهد، شمار بسیار زیادی از شورشیان درگیر با دولت دمشق، اتباع خارجی هستند.

دمشق همچنین برخی از کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آن از جمله عربستان سعودی، قطر و ترکیه را به تامین بودجه و تجهیز تسلیحاتی شورشیان معارض با دولت سوریه متهم کرده است.

تبعات ناآرامی و خشونت در سوریه بر مردم این کشور تاثیر گذاشته به طوری که صدها هزار سوری هم اکنون از کمبود مواد غذایی، پناه‌گاه و امور بهداشتی و درمانی رنج می‌برند.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه می‌گوید اگر شبه‌نظامیان قدرت را در سوریه به دست گیرند، می‌توانند برای چند دهه‌ها خاورمیانه را به منطقه‌ای بی‌ثبات تبدیل کنند.

وی همچنین گفت که شبه‌نظامیانی از 29 کشور جهان در مناطق مختلف سوریه علیه دولت این کشور می‌جنگند.

آمریکا و متحدانش در ارتباط با ناآرامی‌های سوریه، تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کرده‌اند.

ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در تازه‌ترین گزارش که روز پنج‌شنبه منتشر شد اعلام کرد از زمان آغاز جنگ شبه‌نظامیان در سوریه علیه دولت این کشور تا کنون دست‌کم 93 هزار نفر کشته شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها