امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18021
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 118
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درگیری بین طرفداران اخوان المسلمین با مخالفان دولت بار در آستانه تظاهرات بزرگ 30 ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درگیری بین طرفداران اخوان المسلمین با مخالفان دولت بار در آستانه تظاهرات بزرگ 30 ژوئن تشدید شد.

تلویزیون المیادین در گزارشی از مصر با اشاره به اینکه طرفداران و مخالفان دولت در شهرهای مختلف به زد و خورد پرداختند که در این درگیری‌ها یک نفر کشته و چندین نفر نیز زخمی شدند.

بنابراین گزارش، گروه‌های معارض مصری تحت عنوان «جبهه نجات ملی» تاکید کردند که سخنرانی اخیر مرسی اذعان به شکست در اداره کشور است و خواستار انتخابات زود هنگام شدند.

در سوی دیگر گروه‌های اسلامگرای مصری با برگزاری نشست مشترک حمایت خود را از دولت محمد مرسی اعلام کردند.

همچنین در عرصه میدانی «جبهه تمرد» به اتاق عملیات علیه دولت تبدیل شده و در سوی دیگر درگیری خیابانی شدید بین نیروهای اخوان با معارضان روی داده است.


در حالی که درگیری در زقازیق منجر به مرگ یک نفر شده است در دهقلیه مخالفان دولت تجمع ضد دولتی برگزار کردند.

پورت سعید نیز شاهد تظاهرات زنان مصری علیه محمد مرسی بود که خواستار کناره گیری وی از قدرت بودند.قاهره هم به طور شبانه روزی به عرصه اعتراضات ضد دولتی علیه دولت مرسی شده و میدان التحریر مرکز تجمع مخالفان است.

معترضان در عابدین نیز در مقابل کاخ الجمهوری تظاهرات کردند و از ارتش خواستند تا مرسی را برکنار کند.

خبرنگار این شبکه از قاهره گزارش داد که طرفداران مرسی هم در مقابل مسجد رابع العدویه تظاهراتی با عنوان «شرعیة خط الاحمر» بعد از نماز جمعه برگزار می‌کنند.

در مقابل مخالفان نیز با درخواست از طرفدارانشان خواسته‌اند در 27 استان مصر به خیابان‌ها بیایند و قرار است امروز غروب تظاهراتی بزرگ برگزار کنند.

اسکندریه و پورت سعید اصلی ترین مراکز برای برگزاری تظاهرات ضد دولتی هستند.

بنابراین گزارش یکی از کانون‌های اصلی درگیری اکنون استان شرقیه محل تولد محمد مرسی است که دومین استان پرجمعیت مصر است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها