امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18028
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حامد کرزی» در یک بیانیه رادیویی اظهار داشت که ما صلح می خواهیم و براى تحکیم آن تلاش مى ورزیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حامد کرزی» در یک بیانیه رادیویی اظهار داشت که ما صلح می خواهیم و براى تحکیم آن تلاش مى ورزیم اما به هیچ کس اجازه نخواهیم داد که از تلاش ها و آرزوهاى ما سوءاستفاده کند.

وی گفت که به کسی اجازه نخواهیم داد که افغانستان را به منظور تحقق اهداف خود تضعیف کرده و ملوک الطوایفى را در این کشور تحمیل کند.

رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد: ما اعمال و تلاش هاى دیگران را از نزدیک نظارت می کنیم و در مقابل آن بیدار هستیم.

کرزی در خصوص گشایش دفتر طالبان در قطر گفت: دولت افغانستان براى آغاز و ادامه مذاکرات منظم صلح میان شوراى عالى صلح و طالبان در قطر، با آمریکا به توافق رسید اما با گشایش دفتر قطر، نتیجه متفاوتی دیده شد.

وى گفت: گشایش دفتر طالبان در قطر با توافقات ما مطابقت نداشت، ما در برابر این عمل استقامت و این توطئه را به همکارى مردم افغانستان، خنثى کردیم.

رئیس جمهور افغانستان گفت: دولت افغانستان و شوراى عالى صلح همیشه از طالبان خواسته‌اند که کشور خود را براى تحقق اهداف دیگران ویران نکند.

کرزی در ادامه پیام خود چنین گفته است: به آنان گفته‌ایم خود و برادران تان را نکشید، فرزند کشور را از آموزش محروم نکنید و مثل فرزندان دیگر وطن با استفاده از همه حقوق سیاسى و مدنى خود زندگى آرام اختیار کنید و در پیشرفت کشور سهم بگیرید. 

به گفته رئیس جمهور افغانستان، حوادث اخیر شاید به طالبان نشان داده باشد که بستر بیگانگان تا نیمه شب است (یعنی بیگانگان آن ها را در نیمه راه، رها خواهند کرد.)

وى از طالبان خواست که به کشور خود برگردند و ضمن گفتگو با برادران خود، مسائل مورد نظر را از نزدیک بررسى کنند.

رئیس جمهور گفته است که تلاش های خود را برای رسیدن به صلح دائمی در افغانستان ادامه می دهد اما در کنار به حاکمیت ملی، حکومت مرکزی قوی و منافع ملی نیز توجه دارند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها