امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18032
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، اتحادیه عرب تاکید کرد که هیچ نشانه مثبتی وجود ندارد که بتوان گفت کنفرانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، اتحادیه عرب تاکید کرد که هیچ نشانه مثبتی وجود ندارد که بتوان گفت کنفرانس ژنو 2 در آینده نزدیک برگزار می‌شود و دلیل آن هم پیچیدگی مواضع منطقه‌ای و بین‌المللی است.

«نصیف حتی» سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب در این باره اظهار داشت: موضوع اساسی که اتحادیه عرب همواره بر آن تاکید دارد، این است که هیچ راه‌حلی جز راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه وجود ندارد و لذا عملی شدن این راه‌حل نیز جز از طریق کنفرانس ژنو 2 و استناد به بیانیه ژنو 1 ممکن نیست.

وی تصریح کرد که تماس‌ها بین «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب و گروه‌های مختلف مرتبط با بحران سوریه بویژه «اخضر ابراهیمی» فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه برقرار است به خصوص اینکه نشست مقدماتی سه‌جانبه در ژنو با حضور نمایندگان روسیه و آمریکا برگزار شد. 

وی به وجود موانع زیادی بر سر راه برگزاری کنفرانس ژنو 2 در آینده نزدیک اذعان کرد اما در عین حال گفت که العربی با همه طرف‌های ذینفع درباره سوریه به منظور مهیا کردن زمینه برگزاری این کنفرانس در تماس است.
انتهای پیام/ص
 
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار