امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18034
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش اسرائیل از نصب یک سامانه ضد موشک گنبد آهنین در نزدیکی حیفا خبر داد. بنا به گزارش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش اسرائیل از نصب یک سامانه ضد موشک گنبد آهنین در نزدیکی حیفا خبر داد.

بنا به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، دفتر سخنگوی ارتش اسرائیل اظهار کرد سامانه‌های گنبد آهنین در دوره‌های زمانی معین، بر اساس ارزیابی‌هایی که از وضعیت امنیتی وجود دارند، مستقر می‌شوند.

ژنرال بنی گانتز، رئیس ستاد ارتش مشترک اسرائیل خطاب به خلبانانی در پایگاه نیروی هوایی «هاتزریم» که مدرک خلبانی دریافت می‌کردند، گفت: «منطقه، از شمال گرفته تا جنوب، در حال تکان خوردن است.»

وی افزود: «سوریه خونریزی راه انداخته و در لبنان آتش، دامن نصرالله را گرفته است. ما باید در مواجهه با واقعیت چالش‌انگیز، بیش از همیشه آماده، هماهنگ و هوشیار باشیم.»

گنبد آهنین بخشی از یک سیستم گسترده دفاع موشکی بر فراز اسرائیل است که چندین میلیارد دلار برای برپایی آن هزینه شده است.

آمریکاییان بیش از 200 میلیون دلار بابت این سیستم به اسرائیل کمک مالی کرده اند، ولی با این حال هنوز نگرانیهایی از بابت هزینه ساخت و استقرار آن وجود دارد.

این سیستم دفاعی برای ردیابی راکتها از رادار استفاده می‌کند و سپس دو موشک رهگیر را برای انهدام آنان شلیک می‌کند.

هزینه برپا کردن هر سکوی عملیاتی گنبد آهنین، 50 میلیون دلار است.  هزینه ساخت هریک از این موشکهای رهگیر به نام تامیر، حدودا 60 هزار دلار است.

اسرائیل در دفاع از میزان موفقیت این سامانه برای رهگیری موشک‌های در حال حمله همواره از لحنی اغراق‌آمیز استفاده کرده است اما جنگ 8 روزه با غزه از ناکارآمدی‌های این سامانه پرده برداشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار