امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18039
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر «بان کی مون» با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که کی‌مون با وجود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر «بان کی مون» با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که کی‌مون با وجود دیدگاه‌های معارض و قوی در مصر، مصری‌ها را به پایبندی به اصول جهانی گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز و دوری از خشونت فرامی‌خواند.

وی بر حق ملت برای برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز تاکید کرد و همه طرف‌ها را به احترام گذاشتن به این حق و پایبندی به احکام قانونی دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: دبیرکل سازمان ملل درک می‌کند که نیاز به تداوم تقویت روند دموکراسی در مصر و ایجاد فضایی که ملت مصر در آن اختلافات خود را بررسی و به راه‌حل‌هایی دست یابند، وجود دارد.

کی‌مون همچنین اظهار داشت که جامعه جهانی نیز باید با این تحول در مصر از طریق اهتمام مستمر و ارائه کمک‌های جدی به نفع همه مصری‌ها، همراهی کند.

این در حالی است که از چند روز پیش همزمان با نزدیک شدن به نخستین سالروز ریاست جمهوری مرسی، درگیری بین موافقان و مخالفان مرسی بیشتر شده و در نتیجه آن دستکم سه نفر کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها