امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18040
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "یوکیا آمانو" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در کنفرانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "یوکیا آمانو" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در کنفرانس مطبوعاتی در جریان کنفرانس بین المللی انرژی اتمی در سنت پترزبورگ (روسیه) به خبرنگاران اعلام کرد که این سازمان امیدوار است که مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران در دوره ریاست‌جمهوری رئیس‌جمهوری جدید ایران موفقیت آمیز باشد.

آمانو گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی ابتکارعمل مذاکرات را مطرح کرده، برای اینکه معتقد است مسئله هسته‌ای ایران باید از طریق گفت‌وگو و راه‌های دیپلماتیک حل و فصل گردد. البته گفتگو نمی تواند تا ابد ادامه یابد، چرا که مذاکره برای رسیدن به نتایج مشخصی دنبال می‌شود تا به این اطمینان دست یافته شود که فناوری‌های هسته‌ای در ایران صرفا در اهداف صلح آمیز مورد استفاده قرار گیرند.

مدیر کل آژانس تاکید کرد: ما امیدواریم که با آغاز دوره ریاست‌جمهوری رئیس‌جمهوری جدید ایران گفت‌وگوها با مقامات تهران موفقیت آمیز بوده و به نتایج مشخصی منجر شوند.

"حسن روحانی" رئیس‌جمهوری منتخب ایران پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد مذاکرات باگروه «1+5» در خصوص مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای این کشور را فعال تر سازد.

"ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری و وزارت امور خارجه روسیه از مواضع رئیس‌جمهوری جدید ایران در قبال برنامه هسته‌ای این کشور و مذاکره با گروه 1+5 استقبال کرده و آن را مطابق با مواضع این کشور ارزیابی کرده بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار