امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18067
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری فارس، «ایان ویلیامز» سردبیر مؤسسه مطالعاتی «تمرکز بر سیاست خارجی» از «نیویورک»، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» به بیان ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «ایان ویلیامز» سردبیر مؤسسه مطالعاتی «تمرکز بر سیاست خارجی» از «نیویورک»، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» به بیان دیدگاه هایی درباره ناآرامی های ضد دولتی اخیر در ترکیه پرداخت و تلاش کرد تا تصویر روشن تری از سرکوب دولت آنکارا علیه معترضان و تصمیم متعاقب مقامات اروپایی برای به تعویق انداختن مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا را به تصویر بکشد.

خلاصه‌ای از این مصاحبه در ادامه ارائه می‌گردد؛

ویلیامز در پاسخ به سوالی که درباره میزان تاثیری که سرکوب های دولت ترکیه بر معترضان در استانبول و آنکارا بر تلاش آنکارا جهت پیوستن به اتحادیه اروپا داشته است، ضمن اشاره به اینکه مذاکرات الحاق ترکیه در جریان است، اعلام کرد که بخشی از مشکلی که وجود دارد این است که کشورهایی مانند اتریش و آلمان نمی خواهند به هیچ وجه شاهد حضور ترکیه در اتحادیه اروپا باشد و بنابراین، اینطور به نظر می رسد که آنها تظاهرات ضد دولتی در ترکیه را بهانه کرده اند.

سردبیر مؤسسه مطالعاتی «تمرکز بر سیاست خارجی» در ادامه گفت که اردوغان به دلیل مسلمان بودنش مورد انتقاد قرار گرفته است اما یکی از مفسران اعلام کرده است که اردوغان در واکنش به تظاهرات، با توجه به آنچه عدم ملایمت نیروهای امنیتی ترکیه تلقی می شود، بیشتر شبیه ترک ها رفتار کرده تا مسلمانان و بنابراین، او مسئول اعمال نسل پلیس ترکیه است.

این مقام آمریکایی در پاسخ به این سوال که اردوغان چگونه می تواند سرکوب معترضان را در برابر اتحادیه اروپا توجیه کند، گفت که از دیدگاه او، درک عمومی این است که سرکوب ها در استانبول وجه خوبی از سیاست های اردوغان به تصویر نکشیده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها