امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18068
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، اتحادیه های کارگری پرتغال روز گذشته (پنج شنبه) در اعتراض به سیاست های ریاضت اقتصادی که منجر به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، اتحادیه های کارگری پرتغال روز گذشته (پنج شنبه) در اعتراض به سیاست های ریاضت اقتصادی که منجر به سقوط وخیم نظام اقتصادی این کشور از دهه 1970 میلادی تاکنون شده و نرخ بیکاری را نیز به عدد بی سابقه ای رسانده است، به صورت مسالمت آمیز به مدت یک روز اعتصاب کاری کردند.

بر اساس این خبر، قطارها، خدمات مترو و بسیاری از دفاتر عمومی در این کشور به دنبال اعتصاب اتحادیه های کارگری متوقف شد و آن دسته از مردم پرتغال که به شدت تحت مضیقه هستند و نمی توانند حتی یک روز از روزهای کاری خود را از دست بدهند نیز در ترافیک گرفتار شدند.

خدمات مربوط به جمع آوری زباله در بسیاری از شهرهای پرتغال متوقف شده است.

علاوه بر این، شرکت مدیریت فرودگاه « ANA» نیز از لغو 37 پرواز از صدها پرواز خود خبر داده است. روزنامه نگاران خبرگزاری دولتی «Lusa» نیز گزارش اخبار را متوقف کرده اند.

بر اساس اعلام اتحادیه «CGTP»، در بخش خصوصی نیز این اعتصاب به توقف کامل فعالیت کارخانه فولکس واگن « Autoeuropa» خارج از لیسبون خبر دادند که این توقف کار به جلوگیری از تولید 600 ماشین منجر شد.

تمام کارگران کارخانه کشتی سازی «Lisnave» در لیسبون نیز دست از کار کشیدند.

در ادامه این خبر به تظاهرات مسالمت آمیز چندین هزار نفری معترضان پرتغالی مقابل ساختمان پارلمان این کشور در بعد از ظهر روز پنج شنبه اشاره شده است.

این در حالیست که دولت ائتلافی راست گرای پرتغال بیشترین کرسی را در پارلمان این کشور داراست و به نظر نمی رسد که تظاهرات مردم بتواند در روند دولت برای تحقق هدفش که تامین کامل کسری بودجه خود از طریق استقراض از بازارها از اواسط سال 2014 میلادی است، تغییری ایجاد کند.

تظاهرات روز گذشته معترضان که بسیار مسالمت آمیز برگزار شد، علیه شرایط سختی بود که دولت پرتغال موظف شده است در قبال دریافت بسته کمک مالی 78 میلیون یورویی از سوی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول در سال 2011 میلادی آنها را عملیاتی کند.

بر اساس این خبر، درحالیکه پرتغالی ها از ریاضت، بیشترین افزایش در نرخ های مالیاتی در طول زندگی اشان و نرخ بیکاری نزدیک به 18 درصدی و سومین سال رکود اقتصادی کشورشان خسته شده اند، بیشتر نگران از دست دادن فرصت های شغلی اشان هستند.

یکی از تظاهرات کنندگان 53 ساله پرتغالی اعلام کرد: ساده است؛ اگر من کار نکنم، نمی خورم. دولت حال من را به هم می زند و ریاضت در حال خفه کردن ماست اما تظاهرات خانواده مرا سیر نمی کند.

در این خبر آمده است که اتحادیه های کارگری پرتغال امیدوارند که برگزاری چهارمین اعتصاب همگانی آنها در طول دو سال گذشته، دولت کشورشان را برای افزایش رشد اقتصادی تحت فشار بگذارد.

اتحادیه های کارگری « CGTP» و « UGT» پرتغال رهبری اعتصاب همگانی روز گذشته را بر عهده داشتند و اعضای آنها بیش از 1 میلیون نفر است.

«کارلوس سیلوا» رئیس اتحادیه 500 هزار نفری « UGT» اعلام کرده است: این سیاست های ریاضتی کشور، کارگران و مستمری بگیران را مجازات و به مردم بی حرمتی می کند بنابراین، این اعتصاب فریادی از مقاومت در برابر این سیاست ها خواهد بود.

دولت پرتغال مانند گذشته از اعلام آمار دقیق افراد شرکت کننده در اعتصاب روز گذشته این کشور خودداری کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار